Ražas talkās visā Latvijā veidos pārtikas bankas „Paēdušai Latvijai” dārzeņu krājumus krīzes skartajām ģimenēm

09.09.2010.

Lai atbalstītu ekonomiskās krīzes skartās ģimenes un veidotu dārzeņu krājumus prognozētajai bargajai ziemai, 9.septembrī sāksies „Paēdušai Latvijai” ražas novākšanas talkas, kas nedēļas garumā turpināsies visā Latvijā. Pirmā talka notiks Alūksnē, tai sekos ražas vākšana Liepājā, savukārt 16.septembrī būs talku noslēguma pasākums Jelgavā.


Maija talkās Alūksnes novada Ziemeru pagasta saimniecībā „Polieši” un Apes novada Gaujienas pagasta „Oliņās” tika sastādīti 1,5 hektāri kartupeļu, biešu, kā arī citu sakņaugu. 9. septembrī šajās zemnieku saimniecībās tiks novākta raža. Talkās ir plānots iesaistīt 20 ģimeņu, kuras vākšanas darbus sāks no plkst.10.00.


Lielo ražas novākšanas talku turpinājums ir gaidāms 15. septembrī Liepājā, kur no plkst. 10.00 20 ģimenes rosīsies 5 hektārus plašos laukos, lai novāktu jauno ražu ekonomiskās krīzes skarto ģimeņu ziemas krājumiem.


16. septembrī būs „Paēdušai Latvijai” kartupeļu talku sezonas noslēgums Jelgavas novada Līvbērzē. Šeit pavasara talkās tika sastādīti 2 hektāri kartupeļu, kuri 16. septembrī no plkst. 10.00 tiks novākti un nodoti to ģimeņu vajadzībām, kurām šī raža ziemas mēnešos būs patiešām nozīmīgs atspaids.


Ikvienu talkot gribētāju, kurš vēlas ar savu darbu palīdzēt ģimenēm un iesaistīties noslēdzošajā talkā Jelgavā, aicinām pieteikties pa e-pastu ziedot@ziedot.lv.


Arī citur Latvijā septembrī notiks kartupeļu talkas, kas palīdzēs krīzes skartajām ģimenēm visā Latvijā tikt pie jaunās dārzeņu ražas, kas augusi atsaucīgu zemnieku un pašvaldības gādībā.


Vairākas zemnieku saimniecības jau līdz šim aktīvi iesaistījušās ekonomiskās krīzes skarto ģimeņu atbalstīšanā, ziedojot gan kartupeļus, gan burkānus, gan arī citus dārzeņus. Pavasarī „Paēdušai Latvijai” talkās piedalījās vairāki simti cilvēku, un tika apstrādāti 26 hektāri lauku, iestādot kartupeļus, kāpostus, pupiņas, burkānus, gurķus, tomātus, sīpolus un ķiplokus.


Pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” ir labdarības portāla Ziedot.lv projekts, kas sniedz atbalstu krīzes skarto ģimeņu nodrošināšanā ar pārtiku. Palīdzība galvenokārt domāta bezdarba un ekonomiskās krīzes skartām ģimenēm ar bērniem, kā arī bezdarbniekiem, kuriem beidzas pabalsta saņemšanas termiņš, bet darbs objektīvu iemeslu dēļ vēl nav atrasts.


Pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” vienai ģimenei mēnesī piešķir pārtikas palīdzību 12 kilogramu apjomā, un šajā pakā ir putraimi, grūbas, rīsi, griķi, auzu pārslas, pelēkie zirņi, makaroni, milti, eļļa, gaļas vai zivju konservi, cukurs, sausais piens, sausais buljons, maize un tēja. Vienas šādas pārtikas pakas vērtība ir vidēji 8,5 lati.


Ziedot.lv aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju zvanīt pa tālruni 90006488, lai ziedotu vienu latu, atbalstīt projektu „Paēdušai Latvijai”, izmantojot „Maxima” veikalu tīklā izvietotās ziedojumu kastītes, kā arī ziedot portālā www.paedusailatvijai.lv, kur iespējams arī atrast plašāku informāciju par projektu.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.