Starp 2009. gada desmit lielākajiem eksportējošajiem uzņēmumiem Latgalē arī A/s „Preiļu siers”

08.09.2010.

Šī gada 8. septembrī Daugavpils pilsētas domē Ekonomikas ministrs Artis Kampars sveica pagājušā gada desmit lielākos eksportējošos uzņēmumus Latgalē, kuru skaitā jau tradicionāli ir arī A/s „Preiļu siers”. Uzņēmējus sveica arī attiecīgo pašvaldību pārstāvji gan Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis, gan Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska, gan Preiļu novada domes izpilddirektors Vladimirs Ivanovs.


Par 2009.gadā lielākajiem Latgalē eksportētājiem tika nosaukti SIA „Adugs”, SIA „Axon Cable”, SIA „Belmast”, SIA „Dinaburga Teks”, A/S „Ditton pievadķēžu rūpnīca”, SIA „Intergaz”, SIA „Nexis Fibers”, A/S „Preiļu siers”, SIA „Zilā Lagūna” un SIA „Zieglera mašīnbūve”.


Lielākie eksportējošie uzņēmumi tika atlasīti pēc to sasniegtajiem eksporta apjomiem finanšu izteiksmē 2009.gadā, balstoties uz Centrālās Statistikas Pārvaldes apkopotajiem datiem. Saskaņā ar CSP datiem, pērn kopējie preču eksporta apjomi Latgalē sasniedza 125,3 miljonus latu.


Pēc apsveikumu daļas Ekonomikas ministrs A. Kampars uzņēmējus aicināja uz diskusiju par iespējām daudz straujāk attīstīt valsts eksportu. Diskusijā tika skarti jautājumi gan par energoresursu cenām, kuras Latvijā ir augstākas nekā citviet un līdz ar to negatīvi ietekmē eksportprodukcijas izmaksas, tika skarti arī nodokļu politikas jautāju, Eiropas Savienības struktūrfondu piesaistes iespējas, ekonomiskās sadarbības attīstība ar Krieviju un NVS reģionu, kā arī citi uzņēmējiem aktuāli jautājumi.


Ekonomikas ministrijas informācija liecina, ka „Līdz ar pasākumu Latgalē tika noslēgts Ekonomikas ministrijas aizsāktais reģionu cikls, ar kuru valdības un Saeimas pārstāvji klātienē izsaka atzinību uzņēmumiem reģionos – Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē, Latgalē, Rīgas reģionā un Rīgā – par to nozīmīgo ieguldījumu un sasniegumu eksporta veicināšanā valstī.


Saskaņā ar statistikas datiem, pērn kopumā Latvijas preču eksports naudas izteiksmē sasniedza 3,6 miljardus latu. Nozīmīgākās eksporta nozares rūpniecībā ir kokapstrāde, mašīnbūve un metālapstrāde, pārtikas rūpniecība, kā arī ķīmiskās rūpniecība un farmācija. Jāmin, ka eksports ir arī viens no pirmajiem makroekonomiskajiem rādītājiem, kas visātrāk uzrādīja izaugsmi pēc tā straujā krituma 2008.gadā. Eksporta apjomu pieaugums atsākās pērnā gada vidū, ļaujot daļēji kompensēt vājo iekšzemes pieprasījumu, kas savukārt sekmēja IKP nelielu pieaugumu pēdējos divos ceturkšņos.” 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.