Ogres un Tukuma iedzīvotājiem rūp veselība, izglītība un ražošana

04.09.2010.

Ogres un Tukuma novadu iedzīvotāji vēlas uzlabot veselības un sociālo aprūpi, paaugstināt izglītības kvalitāti, kā arī veicināt ražošanas attīstību. Šie ir daži no priekšlikumiem, kurus šodien, 4.septembrī, izstrādāja Ogres un Tukuma novada iedzīvotāji diskusijās „Es, Latvija un ES”.


Ogres diskusiju dalībnieki rosina attīstīt ražošanu ar augstu pievienoto vērtību, iesaistot zinātniekus. Visiem iedzīvotājiem būtu jābūt vienlīdzīgām iespējām saņemt veselības aprūpi, bet interešu izglītībai būtu jāpalīdz izvēlēties profesiju. Savukārt Tukumā diskusijas dalībnieki vēlas, lai Latvijas pārstāvji ES būtu prasmīgi un uzstājīgi. Bet pašvaldību, valsts un ES budžetu būtu jāpublisko iedzīvotājiem saprotamā veidā.


Intensīvā vienas dienas diskusijā Ogrē un Tukumā 49 pēc nejaušās atlases principiem aicināti dalībnieki no attiecīgā reģiona, pārstāvot dažādas vecuma grupas un profesijas, izstrādāja priekšlikumus mūsu dzīvei Eiropas Savienībā. Viņi vērtēja pirmos sešus gadus kopš Latvija ir Eiropas Savienībā, kā arī atbildēja uz jautājumu, ko būtu nepieciešams darīt vietējā, nacionālajā un Eiropas līmenī, lai veidotu tādu Eiropu, kādā viņi vēlas dzīvot.


„Eiropas Savienības problēmas jādala divās daļās – vienas tiešām nāk no ES, otras ir mūsu pašu radītās,” teica vēsturnieks Juris Celmiņš, diskusijas dalībnieks Tukumā.


 „Referendumā par iestāšanos ES balsoju pret, jo biju pārliecināta, ka mēs no vienas sistēmas ieiesim otrā, kamēr mums pašiem nebija konkrētu mērķu. Nebija sapratnes par to, ko mēs varam sagaidīt, tāpēc es noprotestēju. Tagad ir labi, tikai mēs paši esam kūtri izmantot tās iespējas, kas mums ir,” teica pedagoģe Gunda Rudene, diskusijas dalībniece Ogrē.


Diskusijas „Es, Latvija un ES” Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un Latvijas Pilsoniskā alianse ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu septembrī rīko 12 Latvijas pilsētās – Ogrē, Tukumā, Daugavpilī, Liepājā, Preiļos, Saldū, Valmierā, Ventspilī, Alūksnē, Talsos, Jelgavā un Jēkabpilī. Visu 12 diskusiju gaita ir identiska, to rezultāti tiek apkopoti un nodoti Latvijas un Eiropas Savienības lēmumu pieņēmējiem.


Dalībniekiem palīdzēja ES jautājumu eksperti. Diskusijas noslēgumā Saeimas un pašvaldību deputāti novērtēja iedzīvotāju izstrādātos priekšlikumus.


Paralēli debates notiek arī ES mājas interneta vietnē http://eslatvijaunes.esmaja.lv Tur tiek publicēti katras klātienes diskusiju foto un video iespaidi, kā arī rezultāti, kurus ir iespējams komentēt. Diskusiju cikla noslēgumā no 27.septembra līdz 4.oktobrim ikviens interesents interneta balsojumā varēs noteikt populārākos priekšlikumus mūsu dzīvei ES.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.