Atjaunos Preiļu parka tiltiņu

31.08.2010.

Šī gada pavasara plūdi skāra arī Preiļu novadu. Plūdu laikā tika izskaloti un bojāti vairāki infrastruktūras objekti: ceļi, caurtekas, tiltiņi. Kopumā pavasara plūdu radīto bojājumu novēršanai Preiļu novadam infrastruktūras objektiem bija nepieciešami Ls 13869,74.


Jau pavasarī pašvaldība par saviem līdzekļiem saveda kārtībā plūdos bojātos ceļus (ceļš „Rīgas iela – Vaivodi”, ceļš „Dāboli – Zeiles”, ceļš „Gubanišķi – Lielie Livmaņi”) un to caurtekas, lai pēc iespējas ātrāk varētu atjaunot autotransporta kustību. Kaut arī parka tiltiņš bija bojāts, tomēr gājēju drošību tas neapdraudēja un tāpēc tā atjaunošanas darbi tika atlikti uz vēlāku laiku.


Pēc pavasara plūdiem gan Preiļu novads, gan citi plūdos cietušie novadi Ministru kabinetam iesniedza pavasara plūdu radīto postījumu novēršanas darbu tāmes, lai kaut daļēji saņemtu kompensāciju par neparedzētajiem izdevumiem. Šī gada augustā Ministru kabinets nolēma piešķirt līdzekļus pašvaldībām 2010.gada pavasara plūdu radīto postījumu novēršanai. Pārējos 30% no radītajiem izdevumiem jāapmaksā pašām pašvaldībām. Preiļu novadam tika iedalīti Ls 9709, 00, tāpēc 19. augustā novada domes deputāti nolēma nodrošināt 30% līdzfinansējumu no pavasara plūdu radīto postījumu novēršanai nepieciešamā finansējuma, kas sastāda Ls 4160,74.


Jau 31. augustā Preiļu novada dome noslēdza līgumu par pavasara plūdos bojātā Preiļu parka tiltiņa pie Zirgu staļļa atjaunošanu. Septembra sākumā tiks uzsākti sagatavošanās darbi, bet paši būvdarbi plānoti no 13. septembra līdz 11. oktobrim. Tā kā tiks veikta apjomīga rekonstrukcija, no 13. septembra līdz 1. oktobrim būs slēgta gājēju kustība pāri tiltiņam. Parkā tiks uzstādītas arī norādes, kā apiet remontdarbu norises vietu. Aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem un jau savlaicīgi izvēlēties citu sev izdevīgāko gājēju celiņu parka šķērsošanai.


 

Pēdējās izmaiņas: 31.08.2010.