Latvenergo kāpina eksportu brīvā elektrības tirgū

31.08.2010.

AS „Latvenergo” valdes priekšsēdētājs Uldis Bariss šodien saņēma Latvijas Republikas Ministru prezidenta V.Dombrovska un Ekonomikas ministra A.Kampara atzinību par uzņēmuma veiksmīgo eksporta darbību. Latvenergo pēdējos gados mērķtiecīgi gatavojās brīvā elektroenerģijas tirgus apstākļiem Baltijā, un elektrības eksporta pieaugums apliecina Latvijas enerģētikas uzņēmuma izvēlētās taktikas pamatotību.


Latvenergo 2009.gadā ir eksportējis elektroenerģiju un veicis pakalpojumus elektrības tirgū par 28,4 miljoniem latu, kas ir par 15,0 miljoniem vairāk nekā gadu iepriekš.
 
Energokompānijas valdes priekšsēdētājs Uldis Bariss prognozē, ka ieņēmumi no eksporta darījumiem šogad varētu pārsniegt 50 miljonus latu. U.Bariss :”Šogad savus tirgus atvērušas Lietuva un Igaunija, un tas mums devis iespēju savas zināšanas un Latvijas brīvajā tirgū gūto pieredzi likt lietā kaimiņvalstīs. Mums ir dažādi elektroenerģijas ražošanas avoti – rekonstruētas lielās hidroelektrostacijas un modernizētas termoelektrostacijas – un tas mūs padara mobilus un spējīgus ātri pielāgoties tirgus konjunktūrai.”


Latvenergo atzīst, ka iepretim agrākajiem gadiem, kad vienīgā iespēja pārdot elektrību ārzemēs bija pavasara palu laikā, – šobrīd iespējams realizēt elektroenerģiju kaimiņvalstīs gala patērētājiem visa gada garumā. Tāpat Latvenergo nodrošina arī citu specifisku elektroenerģijas pakalpojumu eksportu, piemēram, ražošanas jaudu rezervju uzturēšanu.


Šobrīd Lietuvā un Igaunijā Latvenergo ir ieguvis aptuveni 5% no kopējā šo valstu tirgus, kas ir ļoti pozitīvs rezultāts, jo sasniegts nepilna pusgada laikā. Latvenergo ilgtermiņa mērķis ir būt ar būtisku tirgus daļu pārstāvētiem gan Latvijā, gan arī Lietuvā un Igaunijā. Latvenergo nākamā gada mērķis ir dubultot elektrības realizācijas apjomu kaimiņvalstīs.


Andris Siksnis, AS “Latvenergo”
Ārējās komunikācijas daļas vadītājs
Tālr.: 67728811; 29286350


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.