Koģenerācijas stacijā tiek uzstādīta jauna iekārta

23.08.2010.

SIA „Preiļu saimnieks” koģenerācijas stacijā šobrīd tiek veikts vērienīgs darbs – notiek pagājušajā nedēļā piegādātā ģeneratora nomaiņa. Sestdien, kad apmeklēju koģenerācijas staciju, divi speciālisti no Čehijas kopā ar trīs mūsējiem darbiniekiem jau otro dienu strādāja pie minētās iekārtas nomaiņas. Čehijas speciālistu uzraudzībā un viņiem pašiem piedaloties iekārtas nomaiņas darbos, notiek ģeneratora montāža, uzstādīšana, noregulēšana un iedarbināšana. Plānots, ka jau trešdien koģenerācijas stacija sāks darbu. Jaunās iekārtas garantija ir divi gadi. Jaunais ģenerators atvests tiešā ceļā uz Preiļiem no uzņēmuma Čehijā, kur tas ir izgatavots.


SIA „Preiļu saimnieks” valdes priekšsēdētājs Jānis Mūrnieks pastāstīja, ka iepriekšējā iekārta stacijā darbojās jau daudzus gadus, šogad tai bija nepieciešams kapitālremonts. Pēc speciālistu aprēķiniem veco ģeneratoru nebija izdevīgi nodot remontā, jo tad iekārtu būtu jātransportē uz Čehiju un pēc remontdarbu veikšanas jāatved atpakaļ uz Preiļiem. Jaunās iekārtas izmaksas sastāda gandrīz tādu pašu  summu, cik būtu jāmaksā par vecā ģeneratora remontu.


Kā paskaidroja Jānis Mūrnieks, jāņem vērā arī tas, ka vairāku gadu laikā arī šāda veida tehnika ir attīstījusies un uzlabota, tāpēc jaunā iekārta paredzētās funkcijas pildīs kvalitatīvāk, nekā to darīja iepriekš uzstādītais ģenerators.


Jaunā ģeneratora iegāde nekādā veidā neietekmēs siltuma tarifu un iedzīvotāju maksājumus par siltumu, jo koģenerācijas stacijas ekspluatācijas izmaksas un ieņēmumi tiek rēķināti atsevišķi no siltuma tarifa.

Pēdējās izmaiņas: 23.08.2010.