Piena kooperatīvu „Trikāta KS”, „Dzēse” un „Piena partneri KS” paziņojums masu informācijas līdzekļiem – Zemnieku kooperatīvi gaida skaidrību par 9 miljonu lietderīgu izmantošanu

23.08.2010.

Latvijas piena ražotāji „Trikāta KS”, „Dzēse” un „Piena partneri KS” biedri,  kas pārstāv vairāk nekā 600 zemnieku saimniecības,  šorīt kārtējo reizi tikās ar Zemkopības ministru Jāni Dūklavu, lai vēlreiz apliecinātu to, ka zemnieki ir vienojušies par 9 miljonu latu izmantošanas plānu un gaida ātrāku lēmuma pieņemšanu šajā jautājumā, lai laicīgi gatavotu dokumentus iesniegšanai struktūrfondiem.  


„Esam pārsteigti par kārtējo paziņojumu, ka zemnieki nespēj vienoties par piešķirtā Eiropas finansējuma labāko un mērķtiecīgāko izmantošanu piena nozares attīstībai. Jau 15.jūlijā, tiekoties Zemkopības ministrijā,  piena ražotāju kooperatīvi iesniedza Zemkopības ministram Jānim Dūklavam biznesa projektu ar konkrētiem pasākumiem mērķtiecīga ES finansējuma izmantošanai piena nozares restrukturizācijā”, uzsver piena kooperatīva „Piena partneri KS” valdes priekšsēdētājs Modris SPUĢIS. 


Kā tika informēts, zemnieku kooperatīvi apvienojušies un izstrādājuši kopēju projektu Eiropas līdzfinansējuma mērķtiecīgai apgūšanai,  kas paredz līdzekļu novirzīšanu piena nozares restrukturizācijai – loģistikas un savas pārstrādes attīstībai,  un piena produktu eksporta veicināšanai.


Kooperatīva „Trikāta KS” valdes priekšsēdētājs Uldis KRIEVĀRS uzsver, ka lēmums par 9 miljonu latu izmantošanu būs kardināli svarīgs piena nozares nākotnei Latvija: „Mums tas faktiski nozīmēs to – vai pārdodam pienu vietējā tirgū, vai arī vadāmies pēc biznesa principiem un meklējam jaunus piena eksporta tirgus, kur mums tiek piedāvātas izdevīgākas cenas, jo lēmumu pieņem zemnieki- kooperatīvu biedri”.


 „Trikāta KS” gada laikā piena pārdošanu LV ir palielinājusi no 20 procentiem uz 60, sekojot Zemkopības ministrijas aicinājumam realizēt pienu vietējā tirgu, un mums ir būtiski saprast, vai varam rēķināties ar valsts atbalstu un attīstīt savu pārstrādi atbilstoši solītajam un iespējām, ko dod šie 9 miljoni”, uzsver U.KRIEVĀRS. 


Piena kooperatīva „Dzēse” vadītājs Māris PETRĒVIČS  uzskata, ka, ja jau  līdzekļi ir piešķirti piena nozares restrukturizācijai, un kas gan labāk kā paši zemnieki zina, kur ir tās vājie posmi un izaugsmes iespējas: „Piena kooperatīvi vēlas skaidrību un konstruktīvu lēmumu par to, kā tiks izmantoti piešķirtie 9 miljoni, jo tas noteiks piena nozares attīstību turpmākajos gados. Ja lēmums būs negatīvs zemniekiem, tas atkal norāda uz līnijas novilkšanu starp zemniekiem un piena pārstrādes kombinātiem”.


Informāciju sagatavoja:
„Trikāta KS”
„Piena partneri”KS”
„Dzēse”


Kontaktiem: Uldis Krievārs  29286434; Modris Spuģis 29455892, Māris Petrēvičs 29493527


 

Pēdējās izmaiņas: 23.08.2010.