Diskusiju cikls „Es, Latvija un ES” sākas www.esmaja.lv

23.08.2010.

Internetā un septembrī klātienē sākas diskusijas par Latvijas dalību Eiropas Savienībā „Es, Latvija un ES”. Ko esam sasnieguši, kur kļūdījušies pirmajos sešos dalības gados Eiropas Savienībā, ko darīt tālāk? Ikviens ir aicināts izteikt savas domas, kā arī nākt ar ieteikumiem Latvijas un ES amatpersonām, iesaistoties diskusijās ES mājas interneta vietnē http://eslatvijaunes.esmaja.lv.


Debates „Es, Latvija un ES” internetā notiek papildus klātienes diskusijām, kas septembrī notiks 12 Latvijas pilsētās – Ogrē, Tukumā, Daugavpilī, Liepājā, Preiļos, Saldū, Valmierā, Ventspilī, Alūksnē, Talsos, Jelgavā un Jēkabpilī. Katrā diskusijā aicināti piedalīties 40 dažāda vecuma un profesiju dalībnieki, kas ielūgti pēc nejaušās atlases principiem.


Diskusiju mērķis ir noskaidrot, pavaicājot pašiem iedzīvotājiem, kā ir attīstījusies Latvijas dalība ES, un kādā Eiropā vēlamies dzīvot. Dalībnieki izstrādās priekšlikumus, ko būtu nepieciešams darīt vietējā, nacionālajā un Eiropas līmenī, lai šādu Eiropu veidotu. Visu 12 diskusiju gaita būs identiska, to rezultāti tiks apkopoti un nodoti apspriešanai Latvijas un Eiropas Savienības lēmumu pieņēmējiem un amatpersonām.


Katra klātienes diskusija notiks visas dienas garumā, ļaujot dalībniekiem izteikt savu viedokli par ES, uzzināt vairāk par konkrētiem ES jautājumiem sadarbībā ar šo jautājumu ekspertiem, kā arī diskusijās ar pārējiem dalībniekiem formulēt priekšlikumus mūsu dzīvei ES. Diskusijas noslēgumā aicināti piedalīties arī pašvaldības, Saeimas un Eiropas Parlamenta deputāti, kurus lūgs novērtēt iedzīvotāju ieteikumus. Šajā diskusijas daļā aicināts piedalīties ikviens interesents.


Debates internetā uzsāktas, lai diskusijās varētu iesaistīties plašāks cilvēku loks. ES mājas interneta vietnē šobrīd var iepazīties ar diskusiju kalendāru, kā arī iepriekšējo līdzdalības pasākumu dalībnieku viedokļiem par ieguvumiem un zaudējumiem no iestāšanās ES. Septembra sākumā tur tiks publicēti katras klātienes diskusiju foto un video iespaidi, kā arī rezultāti, kurus būs iespējams komentēt. Bet diskusiju cikla noslēgumā no 27.septembra līdz 4.oktobrim ikviens interesents balsojumā varēs noteikt veiksmīgākos priekšlikumus.


Diskusijas rīko Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un Latvijas Pilsoniskā alianse ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu.


Sīkāka informācija:
Linda Jākobsone,
Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS
Eiropas politikas asociētā pētniece
Tālr. 67039271, 29123348
jakobsone@providus.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.