Vētra rada postījumus arī Preiļu novadā

08.08.2010.

8. augusta pievakarē vētra plosījās arī Preiļu novadā. Gan pilsētā, gan laukos tika nolauzti un izgāzti koki, nolauzti koku zari, atsevišķās vietās dažām ēkām tika bojāti jumtu segumi, tika pārrautas elektroapgādes līnijas un nolauzti stabi, kā rezultātā daudzas vietas palika bez elektrības un telefonsakariem, bija traucēti arī mobilo telefonu sakari.


Vētras rezultātā dažviet novada teritorijā bija apgrūtināta satiksme, jo nolūzušie koki bija uzkrituši ceļu braucamajai daļai. Tomēr šos traucējumus izdevās operatīvi novērst. Preiļos vētras nolauzta liepa bija aizšķērsojusi ieejas durvis Preiļu pastā, tomēr tā bija nogāzusies salīdzinoši veiksmīgi- pašai ēkai neradot būtiskus bojājumus. Arī pie Preiļu Mūzikas un mākslas skolas nolauztais koks bija nokritis uz ceļa braucamās daļas. A. Paulāna ielā nolauztie koki sabojāja privātmāju žogus. Parkā tika nolauzti un izgāzti vairāki koki. Dažās novada lauku saimniecībās lūstošie koki daļēji sabojāja gan ēku jumtus, gan pašas ēkas. Diezgan plašus postījumus vētra ir radījusi daudzās novada kapsētās, kur lūstošie koki ir sagāzuši un sabojājuši daudzus kapu pieminekļus. Arī privātie meži ir cietuši vētras dēļ.


Jau pirmdienas rītā gan pilsētā, gan pagastos tika uzsākta vētras radīto bojājumu novēršana. Preiļos SIA „Preiļu saimnieks” darbinieki piepalīdzot „stipendiātiem” jau pirmdien no nolauztajiem kokiem un zariem atbrīvoja Raiņa bulvāri. Vissarežģītākā un laikietilpīgākā bija nolauztās liepas novākšana no pasta ēkas. Šajos darbos tika iesaistīts gan pacēlājs, gan ceļamkrāns. Arī pagastos vispirms tika aizvākti autotransporta un iedzīvotāju pārvietošanos traucējošie koki.


Šobrīd novadā turpinās vētras radīto seku novēršana un tiek apkopota informācija par vētras nodarītajiem zaudējumiem. Elektrības padeve daudzviet jau ir atjaunota, tomēr citviet iedzīvotājiem vēl kādu laiku nāksies gaidīt, līdz tiks novērti bojājumi elektroapgādes līnijās.

Pēdējās izmaiņas: 08.08.2010.