Jau šo sestdien Latvijas spēkavīru čempionāta superfināls Ventspilī

07.08.2010.


Noskaidroti TOP 10 atlēti, kuri startēs superfinālā Ventspilī un cīnīsies par čempiona titulu!Jau šo sestdien, 7.augustā, Ventspilī norisināsies Latvijas Spēka Atlētu Federācijas (LSAF) un biedrības Par stipru Latviju organizētā Spēkavīru čempionāta pirmais no diviem superfināla posmiem.


Pēc aizvadītā Gulbenes posma atlētiem bija divas nedēļas atpūtai un treniņiem, lai sagatavotos Spēkavīru čempionāta diviem svarīgākajiem posmiem – superfināliem, kas abi notiks jau šajā nedēļas nogalē.Čempionāta sestajā posmā Gulbenē savu otro uzvaru šosezon izcīnīja ventspilnieks Mareks Leitis (56 punkti), par pus punktu apsteidzot savā dzimtajā pilsētā startējušo Andri Leišavnieku (55,5 punkti).Pirmais superfināla posms norisināsies sestdien, Ventspilī, Promenādē. Sacensību sākums pulksten 13:00.Superfinālā gaidāmi jauni Latvijas rekordi


Gulbenes posmā sacensību organizatori pārsteidza ne vien ar jaunu disciplīnu izveidi, bet arī ar jau esošo vingrinājumu pārveidi. Piemēram, G4S stafetes laikā ierasto mucu novietošanu uz podestiem šoreiz aizstāja automašīnu Žiguļi velšana.


Līdzīgi, kā Gulbenes posmā, Mārim Rozentālam uzstādot Latvijas pirmrekordu 70 kg hanteles celšanā (pacelta 9 reizes), un arī citos iepriekš notikušajos posmos, arī Superfināla sacensībās prognozējami jauni rekordi.„Pirmo reizi, startējot elites grupā, lieliskus rezultātus šosezon ir uzrādījis Dainis Zāģeris. Protams, arī Mareka Leiša, Arta Plivdas un daudzu citu atlētu sniegums norāda uz augsto līmeni, kāds pašlaik ir Latvijas spēkavīru līgā. Abu superfinālu norisi gaidām ar nepacietību. Ceram sagaidīt ne vienu vien jaunu rekordu, īpaši „G4S” pietupienu vingrinājumā, kur atlētiem nāksies veikt pietupienus ar 230 kg smagu stieni uz pleciem, kā arī „G4S” pulksteņa vingrinājumā, kurā atlētiem, virzoties pa apli, būs jānoiet pēc iespējas lielāka distance, turot rokās vienu svaru stieņa galu un neļaujot atsvaram pieskarties zemei, kamēr otrs svaru stieņa gals rotē pa pulksteņa centru,” informē Ilze Jermacāne, AS G4S Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja.Startējot divos superfināla posmos tiks noteikts Latvijas Spēkavīru čempionāta uzvarētājs. Vissīvākā cīņa superfināla posmos tiek prognozēta starp Arti Plivdu, Mareku Leiti un Daini Zāģeri, jo tieši šie atlēti visas sezonas garumā uzrādījuši visstabilākos rezultātus cīņā par līdera pozīciju. Diemžēl superfinālā skatītājiem neizdosies vērot tik gaidīto Arta Plivdas un Agra Kazeļņika cīņu, jo A.Kazeļņiks šajā laikā piedalīsies The World’s Strongest Man 2010 atlases sacensībās Polijā.Artūrs Plostnieks, Sporta attīstības centrs pārstāvis: „Aizvadītie sezonas posmi ir uzskatāmi parādījuši, ka Spēkavīru sports Latvijā iegūst arvien lielāku popularitāti. Sezonas gaitā atlēti ir startējuši vairākās līdz šim Latvijā nebijušās disciplīnās, uzrādot izcilu sniegumu gan jaunizveidotajās, gan klasiskajās spēkavīru disciplīnās. Esmu pārliecināts, ka superfinālā gaidāmas aizraujošas sacensības, pasaules mēroga rezultāti un jauni rekordi.”


Sacensību superfināla otrais posms norisināsies jau nākamajā dienā, Ikšķilē (8.augustā).


Vadošā privātā drošības risinājumu kompānija Latvijā AS G4S Latvia jau trešo sezonu atbalsta Latvijas Spēka Atlētu Federācijas (LSAF) sadarbībā ar biedrību Par stipru Latviju organizēto ikgadējo Spēka vīru čempionātu un vairākus sportistu un skatītāju iecienītākos pārbaudījumus – G4S Fermera skrējienu, Mucas nešanu un Stafeti.


Visus notikušos Latvijas Spēkavīru čempionāta posmus ir iespējams vērot svētdienās, kanālā LNT. Plašāku informāciju par čempionātu skatīt www.parstiprulatviju.lv un www.sacensibas.lv.Uzziņai par G4S Latvia


AS G4S Latvia ir vadošā drošības risinājumu kompānija Latvijā, kas sniedz drošības pakalpojumus vairāk nekā 15 000 fiziskām un juridiskām personām, tostarp dažādu nozaru vadošajiem uzņēmumiem, kā arī klientiem valsts sektorā, izstrādājot individuālus drošības risinājumus un nodrošinot tehniskās un fiziskās apsardzes, kā arī montāžas un inkasācijas pakalpojumus. AS G4S Latvia ir TOP 10 lielākais privātais darba devējs valstī, nodarbinot vairāk nekā 1500 darbinieku.


G4S uzņēmums Latvijā ir pasaulē lielākās drošības risinājumu kompānijas G4S plc grupas uzņēmums Latvijā. Šobrīd G4S plc darbojas vairāk nekā 110 valstīs, nodarbināto skaitam pārsniedzot 585 000 cilvēku.


AS G4S Latvia ir viens no retajiem uzņēmumiem nozarē, kas saņēmis Industriālo drošības sertifikātu, Atzītās aizsardzības organizācijas Atbilstības sertifikātu un sertifikātu atbilstoši ISO 9001:2008 prasībām.Informāciju sniedza:
Ilze Jermacāne
AS G4S Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja


Informāciju sagatavoja:
Signe Znotiņa

Pēdējās izmaiņas: 07.08.2010.