Cūkmens pie Preiļiem uzstāda jaunu ceļa zīmi

02.08.2010.

Kampaņas “Nemēslo ceļmalā!” ietvaros, cīnoties pret atkritumu kalniem ceļmalās, Cūkmens pie Preiļiem, uz P63 ceļa (34 km), virzienā uz Līvāniem uzstādījis jaunu ceļa zīmi. Tā kalpos kā atgādinājums Preiļu iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, ka mēslošana ceļmalā ir noziegums un par to pienākas no 50 līdz 500 Ls liels naudas sods (Administratīvo pārkāpumu kodeksa 58. un 140. pants).


„Latvijā darbojas formula – jo vairāk braucēju, jo vairāk atkritumu. Preiļu novads ir plaši apdzīvots un tam cauri ved daudz ceļu. Esmu novērojis, ka īpaši ceļmalas virzienā uz Rēzekni un Līvāniem ir krietni piemēslots. Preiļu novada iedzīvotājiem un ciemiņiem ir jāņem vērā, ka tas grauj viņu reputāciju un pie šīm ceļmalām manā melno punktu kartē parādās liels, rozā šņukurs,” kratot ar šķeltnadzi mēslotājiem, uzsver Cūkmens.


Šogad Cūkmens kā aktuālākās problēmas izvirzījis un īpašu uzmanību pievērsis ceļmalu atkritumiem, jo autovadītāji ne tikai met mēslus ārā pa logiem, bet arī savus mājas atkritumus ved uz ceļmalu konteineriem.


Kopumā Latvijā tiks uzstādītas gandrīz 30 jaunās ceļa zīmes. A/s „Latvijas valsts meži” tīrības cīnītājs Cūkmens īpaši analizējis mašīnu plūsmu un autovadītāju mēslošanas paradumus, lai izvēlētos vislabāko zīmes atrašanās vietu.


Ceļa zīmes jau ir izvietotas arī pie Kuldīgas, Bauskas, Limbažiem, Cēsīm, Alūksnes, Madonas, Dobeles, Rēzeknes, Ogres, Pļaviņām, Jūrmalas un Tukuma. Taču septiņās kampaņas „Nemēslo ceļmalā!” reģionālās tūres pilsētās – Jelgavā, Valmierā, Jēkabpilī, Daugavpilī, Talsos, Ventspilī un Liepājā – zīmes tiks uzstādītas dienā, kad Cūkmens tiksies ar konkrēto pašvaldību pārstāvjiem. 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.