Ēdot mellenes, uzlabojas redzes kvalitāte!

23.07.2010.

Šosezon, ātrāk kā citus gadus ierasts, ir sācies bagātīgs melleņu laiks. Acu aprūpes speciālists iesaka ikkatram izmantot to un bagātināt savu uzturu ar šīm vērtīgajām ogām, jo tās ne tikai būtiski sekmē redzes funkciju uzlabošanos, bet noteikti uzlabo cilvēka organisma vispārējo veselības stāvokli!


„Melleņu laikā” ikvienam cilvēkam būtu jāapēd vismaz no 200 līdz 300 gramu šo ogu dienā. Protams, būtu vēlams mellenes ēst pēc iespējas vairāk, jo tās aktīvi uzlabo cilvēka redzes kvalitāti.


Interneta veikala kontaktlēcu lietotājiem ‘’manaslecas.lv’’ optometriste Dace Drupa:
„Mellenēs saturošās vielas aktīvi piedalās tīklenes pigmenta veidošanā, kas arī uzlabo redzes kvalitāti! Ēdot daudz mellenes acis tiek pasargātas no noguruma, kā arī uzlabo asinsriti un asinsvadu sieniņu elastību. Mellenes satur bioloģiski aktīvu vielu flavonoīdu ar labvēlīgu ietekmi uz asinsvadu sieniņām, novēršot asinsvadu sabiezējumus, kā rezultātā samazinās risks arī uz sirdslēkmēm”.


Kā liecina pētījumi, flavonoīdu grupā ietilpst  dabiskais antioksidants – antocianīns, kas būtiski veicina šūnu atjaunošanos un pat pasargā no pāragras novecošanas.  Šie komponenti ir kā dabīgās organisma antibiotikas.


Tāpat mellenes satur  vēl vērtīgus vitamīnus un minerālvielas, to skaitā arī cinku, kāliju, A-provitamīnu, Beta keratīnu.
„Tādejādi lietojot mellenes uzturā – mēs uzlabojam procesus smadzeņu darbībā, jo smadzenes ar asinsriti nodot tālāko informāciju uz visu organismu, kas ietver arī acis. Piemēram – kavē kataraktas attīstību”, skaidro manaslecas.lv speciāliste.
Acu aprūpes speciāliste Dace Drupa aicina arī cilvēkus bez manāmām redzes problēmām negaidīt, kad redzes kvalitāte pasliktināsies, bet jau šobrīd izmantot aktīvo melleņu laiku. Tomēr cita starpā mellenēs esošo flavonoīdu var „sastapt” arī kakao pupiņās, vīnogās, zaļajā tējā, sarkanvīnā, dažādās augļu mizās, kāļos un tomātos. Antocianīns ir ogās, augos, augļos vai dārzeņos, kuri ir violetā un zilā krāsā.


manaslecas.lv eksperte atzīst, ka nav jācer uz brīnumiem, mellenes diemžēl nespēs uzlabot cilvēku acu dioptrijas un neļaus izvēlēties brilles, vai kontaktlēcas ar vājāku stiprumu. Mellenes noteikti vairāk ir jālieto uzturā kā profilakses līdzeklis un jo vairāk, jo labāk!


Par manaslecas.lv:
E-veikals manaslecas.lv darbu uzsāka pirms pusotra gada. Tas kļuvis par vadošo interneta veikalu kontaktlēcu lietotājiem Baltijas reģionā. Uzņēmums sadarbojas ar visiem nozīmīgākajiem pasaules kontaktlēcu ražotājiem: Baush & Lomb; Ciba Vision; Johnson & Johnson; Cooper Vision; Schalcon, u.c.

Pēdējās izmaiņas: 23.07.2010.