Pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju piepildīt glābējpaku

21.07.2010.

Pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” pirmdien, 26.jūlijā uzsāks ceļojumu pa visu Latviju, lai piepildītu īpaši izveidotas glābējpakas ar pārtiku, ko pēc tam labdarības organizācijas nogādās pie ekonomiskās krīzes skartajām ģimenēm. Atklāšanas pasākums notiks 26.jūlijā plkst. 16.00 pie lielveikala „Maxima XX” Ogrē, Rīgas ielā 23.


Jau šonedēļ visos „Maxima” veikalos pie kasēm būs iespējams saņemt glābējpaku – īpaši projektam veidotu papīra turzu, kā arī iepazīties ar informāciju, kur to nogādāt pēc piepildīšanas ar pārtiku. „Līdz šim pārtiku pārsvarā ziedoja uzņēmumi, bet iedzīvotājus aicinājām ziedot naudu, taču tagad vēlamies lūgt ikviena cilvēka palīdzību, kurš var atnest pārtiku, kādu mājās paša vārītu ievārījuma burciņu vai citu gardumu, lai to saņemtu ļaudis tuvākajā apkārtnē. Ir svarīgi kaut nedaudz atvieglot viņu ikdienu,” saka labdarības portāla Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.


Ceļojums pa Latviju, lai savāktu pārtikas ziedojumus un piepildītu glābējpakas, sāksies 26.jūlijā Ogrē, bet pēc tam „Paēdušai Latvijai” komanda jau 28.jūlijā dosies uz Ventspili un 30.jūlijā – uz Liepāju.


Pēc tam aicināsim arī citu Latvijas pilsētu iedzīvotājus piepildīt glābējpakas – Talsos, Dobelē, Jelgavā, Olainē, Ķekavā, Jēkabpilī, Daugavpilī, Rēzeknē, Balvos, Alūksnē, Gulbenē, Madonā, Valmierā, Limbažos un Siguldā. Ceļojums noslēgsies Rīgā 28. un 29. augustā. Visam notiekošajam iespējams sekot līdz mājas lapā www.paedusailatvijai.lv.


Vairākas stundas pirms katra pasākuma pie viena no katras pilsētas veikaliem „Maxima” darbosies pārtikas bankas „Paēdušai Latvijai” brīvprātīgo komanda, kas cilvēkus informēs par akciju un tās mērķiem, kā arī aicinās piepildīt pārtikas pakas. Savukārt pasākumu laikā īpaši sagatavots transports saziedotās pakas nogādās labdarības organizācijās.


Ziedojumu pakā vēlams ievietot produktus ar ilgu uzglabāšanas termiņu, piemēram, miltus, putraimus, rīsus, griķus, zirņus, mannu, auzu pārslas, makaronus, sausās zupas, cukuru, medu, tēju, kafiju, konservus (gaļas, zivju, dārzeņu, augļu, ogu ievārījumus utt.), eļļu, našķus bērniem (cepumus, šokolādi, konfektes, žāvētus augļu utt.). Tāpat lūdzam ziedot arī saimniecības un higiēnas preces, tostarp ziepes, šampūnus, veļas pulverus u.c.


Jau vēstīts, ka vairāk nekā divdesmit uzņēmumu un valsts iestāžu pavasarī atsaucās aicinājumam un piepildīja ar pārtiku 1264 īpaši veidotās projekta „Paēdušai Latvijai” paciņas, ziedojot vairākas tonnas produktu.


Kopš 2009. gada rudens projektam „Paēdušai Latvijai” saziedoti 283,9 tūkstoši lati, no kuriem, izmantojot labdarības tālruni 90006484, saziedoti 118 020 lati, portālā Ziedot.lv – 93 787 lati, pārtikas precēs – gandrīz astoņi tūkstoši latu, savukārt „Maxima” veikalu tīklā izvietotajās ziedojumu kastītēs – 77 tūkstoši latu.


„Paēdušai Latvijai” vienai ģimenei mēnesī piešķir pārtikas palīdzību 12 kilogramu apjomā, un šajā pakā ietilpst putraimi, grūbas, rīsi, griķi, auzu pārslas, pelēkie zirņi, makaroni, milti, eļļa, gaļas vai zivju konservi, cukurs, sausais piens, sausais buljons, maize un tēja. Vienas šādas pārtikas pakas vērtība vidēji ir 8,5 lati. Līdz šim saziedotās pārtikas svars ir 21,4 tonnas, un tās vērtība sasniedz 7829 latus. Pārtikas pakas palīdz izdalīt 56 organizācijas un 700 brīvprātīgo visā Latvijā.


Pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” ir labdarības portāla Ziedot.lv pārtikas programma krīzes skartām ģimenēm, lai sniegtu atbalstu ikdienas pārtikas nodrošināšanā. Palīdzība galvenokārt domāta bezdarba un ekonomiskās krīzes skartām ģimenēm ar bērniem un krīzes laika bezdarbniekiem, kuriem beidzas bezdarbnieka pabalsts, bet darbs objektīvu iemeslu dēļ nav atrasts.


Ziedot.lv aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju zvanīt pa tālruni 90006488, lai ziedotu vienu latu, atbalstīt projektu „Paēdušai Latvijai”, izmantojot „Maxima” veikalu tīklā izvietotās ziedojumu kastītes, kā arī ziedot portālā www.paedusailatvijai.lv, kur iespējams atrast plašāku informāciju par projektu. Uzņēmumi aicināti arī ziedot pārtiku.


Papildinformācija:
Rūta Dimanta
Ziedot.lv vadītāja
Tālr. 67289339, 29333763
e-pasts:
ruta@ziedot.lv
www.ziedot.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.