BIEDRĪBAS „EURIKA” PĀRSTĀVJI ZIEDO PĀRTIKAS PAKAS TRŪCĪGAJĀM PREIĻU NOVADA ĢIMENĒM

09.07.2010.

Piektdien, 9. jūlijā, Preiļu novada Sociālajā dienestā viesojās viens no biedrības „Eurika” dibinātājiem, „Latvijas lepnums 2008” laureāts Matīss Barkovskis ar mērķi izzināt situāciju Preiļu novadā un uzmeklēt tās ģimenes, kurām šobrīd klājas visgrūtāk.


Sadarbībā ar Sociālā dienesta darbiniekiem tika apmeklētas 10 trūcīgas ģimenes ar bērniem, kurām tika nogādātas dažādas pārtikas preces: maize, eļļa, cukurs, sāls, griķi, rīsi, makaroni, dažādu graudu pārslas. Ģimenes bija patiesi priecīgas un pateicīgas par labdarību, jo šāda veida palīdzība ir liels atbalsts laikā, kad ienākumi ir ļoti ierobežoti – apmeklētajām ģimenēm ienākumi ir no 6 līdz 76 latiem uz vienu ģimenes locekli mēnesī, tās visas ir atzītas par trūcīgām un tajās ir nepilngadīgi bērni.


Biedrības mērķis ir apzināt tās nepilnās ģimenes Latvijā, kurām ir ļoti zemi ienākumi un kurās rūpes par bērniem ir uzticētas mātēm, mēģinot šīm ģimenēm atrast ziedotājus. Tāpat M.Barkovskis izteicis iespēju trūcīgās ģimenes novadā apmeklēt arī turpmāk, piegādājot dažādas pārtikas preces.


Sadarbība ar biedrību „Eurika” Sociālajam dienestam iesākās 2007. gadā, kad, domājot par Ziemassvētku atklātnītēm, tika izvēlēta iespēja tās pasūtīt minētajā biedrībā. No bērnu zīmējumiem tika izveidotas skaistas atklātnes. Iegādājoties šādas Ziemassvētku kartiņas, Sociālais dienests atbalstīja labdarības akciju, sarūpējot līdzekļus Bērnu Klīniskās Slimnīcas Reanimācijas nodaļai.

Anita Gāga,
Preiļu novada
Sociālā dienesta vadītājas vietniece


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.