JOPROJĀM AKTĪVI APMEKLĒ SOCIĀLO VIRTUVI PREIĻU NOVADA SOCIĀLAJĀ DIENESTĀ

09.07.2010.

Aizvadīta 2010. gada pirmā puse, kas ļauj izvērtēt Sociālā dienesta piedāvāto pakalpojumu pieprasījumu un cilvēku apmierinātību. Raugoties uz to, kā tiek apmeklēta sociālā virtuve, nākas secināt, ka cilvēkiem ir nepieciešams saņemt siltas, sātīgas pusdienas par pieņemamu cenu, laikā, kad pašu ienākumi strauji samazinās. Virtuves vadītājai Olgai Gribuškai bieži tiek veltīti pateicīgi vārdi gan par garšīgo ēdienu, gan iespēju dalīties ikdienas rūpēs.


Pirmajā pusgadā sociālajā virtuvē izsniegtas 2839 porcijas trūcīgām personām, pensionāriem un invalīdiem, kas, salīdzinot ar attiecīgo 2009. gada periodu, ir 1,5 reizes vairāk (2009. gada pirmajā pusgadā izsniegtas 1865 porcijas). Lai arī vidēji dienā sociālo virtuvi apmeklē 25 personas, klientu loks ik mēnesi ir mainīgs, un tādejādi minēto pakalpojumu līdz šim izmantojušas 56 personas – pārsvarā tās ir nestrādājošas personas darbspējas vecumā, kā arī pieaugušie invalīdi un pensionāri. Bez tam sociālajā virtuvē līdz šim tika gatavotas pusdienas arī Rudzātu speciālās internātskolas audzēkņiem, kuri ik dienas uzturējās Sociālā dienesta telpās.


Lai arī lielākais apmeklējums vērojams ziemas mēnešos (tā, piemēram, martā sociālajā virtuvē izsniegtas 608 porcijas), labi apmeklēta sociālā virtuve ir arī pārējā laikā. Tā kā vasara ir atvaļinājumu laiks, tad jūlija mēnesī tomēr sociālā virtuve būs slēgta un apmeklētājus gaidīs sākot ar 10. augustu.


Kā minēts Sociālās virtuves pakalpojuma saņemšanas kārtībā, Sociālās virtuves pakalpojumu persona var saņemt vienu reizi dienā no pirmdienas līdz piektdienai laikā no plkst.11.30 līdz plkst.14.30, iepriekš piesakoties pie Sociālā dienesta klientu apkalpošanas operatora Marikas Teilānes.


Informāciju sagatavoja
Preiļu novada Sociālā dienesta
vadītājas vietniece Anita Gāga


 

Pēdējās izmaiņas: 09.07.2010.