Episka iespēja laimēt datoru

02.07.2010.


2010.gada 1.jūlijā


No 1. jūlija līdz 31. augustam Lattelecom sociālās kustības Pieslēdzies, Latvija! ietvaros izsludināts konkurss Episka iespēja laimēt datoru, aicinot Latvijas iedzīvotājus apmācīt datorprasmēm tos līdzcilvēkus, kuri līdz šim ar datoru nav mācējuši strādāt, vai arī darījuši to minimāli. Noslēdzot apmācības virtuālajā datorskolā Mācies pats un nokārtojot testu, ikviens saņems sertifikātu par datorlietošanas pamatzināšanu apgūšanu. Savukārt pieciem labākajiem skolēniem Lattelecom dāvās portatīvo datoru.„Lielākai daļai jauniešu bērnībā vectētiņš mācīja pirmās makšķerēšanas iemaņas vai vecmāmiņa rādīja meitenēm kā jāpin ziedu vainags. Tagad ir pienācis laiks saviem vecākiem, vecvecākiem vai radiem parādīt, ka lietot  datoru nav nemaz tik sarežģīti. Vasaras brīvlaiks ir laiks, kad daudzi ciemojas pie saviem vecvecākiem vai radiem laukos. Tas ir laiks, kad ikviens var palīdzēt savai omai iemācīties lietot datoru. Un varbūt tieši Tava oma dāvanā saņems portatīvo datoru”, stāsta Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.Konkursa mērķis ir veicināt datora prasmju apgūšanu, parādot plašākai sabiedrībai ieguvumus no mūsdienu tehnoloģiju izmantošanas ikdienas dzīvē. Apmācībām jānotiek ar datorskolas Mācies pats! palīdzību. Projekta šī gada moto ir Maināmies prasmēm!, tāpēc, lai piedalītos konkursā www.pieslēdzieslatvija.lv ir jānosūta stāsts par apmācāmo personu un pašu procesu.Stāstus vērtēs žūrija un tautas balsojums. Regulāra informācija par konkursu tiks publicēta interneta portālā www.apollo.lv, kā arī projekta mājas lapā – www.piesledzieslatvija.lv. Pieci stāstu iesūtītāji, kuri saņems visaugstāko novērtējumu, balvā saņems portatīvo datoru!


Iesūtītajam stāstam, lai tas tiktu iekļauts vērtēšanā, jāatbilst šādiem kritērijiem:


– jāapraksta, kas ir cilvēks, kuru apmāci. Ar ko šis cilvēks ir interesants;


– apmācāmais cilvēks ar datoru nemāk strādāt, vai strādājis minimāli;


– apmācībā jāizmanto www.piesledzieslatvija.lv virtuālā datorskola Mācies pats! un jāpiemin, kuras no sadaļām tika izmantotas apmācībām.


Var iesūtīt arī fotogrāfijas vai videofilmiņu, (ne garāku par 1 minūti), kas atspoguļo apmācības procesu.Ja mājās nav datora, tad droši var doties uz tuvāko bibliotēku, kur datora un interneta lietošana ir bez maksas.


Šis konkurss notiek projekta Pieslēdzies, Latvija! trešā posma ietvaros. Projekta Pieslēdzies, Latvija! mērķis ir veicināt datora prasmju apgūšanu un interneta pieejamību, parādot plašākai sabiedrībai ieguvumus no mūsdienu tehnoloģiju izmantošanas ikdienas dzīvē.


Pieslēdzies, Latvija! otrā sezona ir sadalīta vairākos posmos, kur cilvēki, tiek aicināti sūtīt stāstus uz Pieslēdzies, Latvija! mājas lapu par līdzcilvēkiem, kuri lepojas ar savām prasmēm, un apmaiņā pret datora lietošanas zināšanām, tās iemācītu citiem.Labākos stāstus izvērtē gan Lattelecom izveidota žūrija, gan visa Latvijas sabiedrība. Katra posma labākie stāstu varoņi tiek iekļauti Lattelecom darbinieku Agneses un Arvila komandējuma sarakstā, kas dodas pa visu Latviju, lai iemācītos jaunas prasmes, apmaiņā sniedzot savas zināšanas par datora un interneta lietošanu, kā arī dāvanā pasniedzot datoru.Līdz šim nofilmēti 11 video stāsti par to, kādi cilvēki dzīvo mums līdzās un kādas prasmes viņi prot! Agnese un Arvils ir mācījušies aust, kalt dzelzi, taisīt kartupeļu desas, rīvēt mārrutkus, tāpat uzzinājuši, kas ir taksodermija, kas ir saimnieks pirmajam privātajam mazbānītim Latvijā. Rudenī būs nākamais posms, kur turpināsim apgūt dažādās Latvijas iedzīvotāju prasmes.Papildu informācija:


Līga Bite, Lattelecom Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu vadītāja


T. +371 67055740, +371 29109944


e-pasts: liga.bite@lattelecom.lv


www.lattelecom.lv


www.piesledzieslatvija.lv

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.