Mazkapitāla SIA paver jaunas perspektīvas mazajiem uzņēmējiem

28.06.2010.


Latvijas tirgū parādījies jauns pakalpojums mazā biznesa administrēšanai – FlyOffice. Pakalpojuma aktualitāti rosinājis jaunievedums uzņēmējdarbībā – mazkapitāla SIA.


Interesi par ‘mobilo’ sekretāri, grāmatvedi vai juristu šobrīd aktīvi izrāda jaundibināto mazkapitāla SIA īpašnieki, kuriem nepieciešami profesionāli biroja pamatfunkciju veicoši ‘darbinieki’.


Attiecībā par mazkapitāla SIA perspektīvām, Daiga Kiopa, SIA “Lursoft IT” valdes locekle: „Mazkapitāla SIA mērķis ir uzņēmējdarbībā iesaistīt personas, kuras līdz šim komercdarbībā vadītāju vai īpašnieku statusā nav darbojušās. Pašreizējā statistika rāda, ka tas ir attaisnojies, jo no 370 cilvēkiem, kuri ir jau reģistrējuši mazkapitāla SIA, 201 nekad nav bijis neviena uzņēmuma īpašnieks. Pie tam iespēju veidot mazkapitāla SIA izmantojuši ne tikai Latvijas uzņēmēji, bet arī ārvalstnieki – maijā tādi ir bijuši 12.”


„D&K Centrs” direktore un FlyOffice zīmola vadītāja Ilona Makarenko stāsta, ka, izpētot dažādu pasaules valstu pieredzi uzņēmuma pamatkapitāla noteikšanai, redzams, ka nepastāv vienots viedoklis – to paaugstināt vai samazināt. Piemēram, Ukrainā pamatkapitāls pavisam nesen tika samazināts no 100 minimālajām mēnešalgām līdz vienai un šobrīd sastāda 869 UAH (64 LVL). Savukārt Krievijā tiek domāts par SIA pamatkapitāla paaugstināšanu – no 10 tūkstošiem RUB (185 LVL) līdz 1 miljonam RUB (18,5 tūkstošiem LVL). Vācijā GmbH pamatkapitāls sastāda 25 tūkstošus EUR, bet jaunajai reģistrācijas formai (ar abreviatūru “UG”) – tikai 1 EUR, Somijā – 2,5 tūkstošus EUR.


Ilona Makarenko stāsta, ka lielākā daļa mūsu aptaujāto Latvijas jaundibināto mazkapitāla SIA īpašnieku ir cilvēki bez lielas biznesa pieredzes, tādi, kuriem ir interesanta ideja un kuri, pateicoties mazkapitāla SIA, izmanto iespēju īstenot savu ideju, labs piemērs ir Saulkrastos atvērtā pludmales kafejnīca un sērfinga skola. It sevišķi reģionu jaunajiem uzņēmējiem ir svarīgi uzreiz saņemt profesionālu biroja vadības atbalstu un netērēt laiku un līdzekļus nedz darbinieku algošanai, nedz biroja telpu īrei.


Mikrouzņēmēju ieguvumu apstiprina Lauva Media īpašnieks Sergejs Ivanovs, kurš izmanto FlyOffice pakalpojumus pusgadu: „Galvenais iemesls – nevēlos tērēt laiku un ‘piedzīt’ sev galvu ar papīriem, bet vēlos nodarboties ar iemīļoto lietu – web dizainu. Svarīgi arī ir ekonomēt līdzekļus, man nav nepieciešams birojs katru dienu un maksāt septiņdesmit latus mēnesī par sekretāri, kas atbild uz zvaniem, jurista pakalpojumiem un pārrunu telpu, manuprāt, ir pieņemami.”


 


Ilona Makarenko


„D&K Centrs” direktore


Tel.: +371 28885677


E-pasts: info@d-kcentrs.lv


Papildus informācijai:


Kristīne Toma


Sabiedrisko attiecību speciāliste


Tel.: + 26113597


E-pasts: Kristine.toma@raz.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 28.06.2010.