Līgo svētkos no nelaimes gadījumos cietušajiem katrs piektais ir bērns

21.06.2010.


Apdrošināšanas sabiedrības ERGO un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) apkopotā informācija liecina, ka vasaras saulgriežos un pēc svētku laikā no kopumā nelaimes gadījumos cietušajiem ap 20% ir bērni pirmsskolas vecumā.


Statistika liecina, ka vasaras saulgriežos un pēc svētku laikā ik gadus divkāršojas pieteikto nelaimes gadījumu skaits, kas notikuši sadzīvē.


ERGO un NMPD speciālisti īpaši uzsver, ka visa veida negadījumus, kas notikuši alkoholisko dzērienu, narkotisko, psihotoksisko, psihotropo vai citu apreibinošu vielu iespaidā, apdrošinātājs nesedz, un radušies izdevumi būs jāsedz no savas kabatas.Nelaimes gadījumos bieži cieš bez vecāku uzraudzības atstāti bērni


Pēc ERGO un NMPD speciālistu novērojumiem, nelaimes gadījumos daudz biežāk cieš tie bērni, kuri nav pietiekami uzraudzīti no vecāku vai citu pieaugušo puses. Šāda situācija visbiežāk rodas, ja notiek plaša svinēšana, un nereti reibuma stāvoklī esošie pieaugušie pārvērtē savu stāvokli un rīkojas neadekvāti situācijai.


Ingrīda Ķirse, ERGO attīstības direktore: „Kā liecina statistika, no visiem Jāņos un pēc svētku laikā nelaimes gadījumos cietušajiem 20% ir pirmsskolas vecuma bērni. Visbiežāk tiek gūtas tādas traumas kā apdegumi pie griliem un ugunskuriem, smagi sasitumi, savainojumi, kaulu lūzumi, kā arī notiek negadījumi pie ūdens un saskarsmē ar dzīvniekiem.


Svētku noskaņojums, garās brīvdienas, kopā ar mīļiem cilvēkiem pavadīts laiks – tas viss ļauj aizmirst ne vien par ikdienas rūpēm, bet diemžēl arī par elementāriem drošības principiem un pienākumiem. Taču pieaugušo un vecāku nevērības vai pārdrošas rīcības rezultātā visbiežāk tieši ar bērniem notiek dažādi nelaimes gadījumi, arī ar smagām vai pat letālām sekām. Tamdēļ aicinām vecākus svinēt svētkus kopā ar bērniem, neatstāt tos savā vaļā, it īpaši tumsā, ugunskura vai ūdens tuvumā!”Visbiežāk uz sasistām pudelēm sagriež kājas, gūst smagus izmežģījumus un sasitumus, lauž kaulus


Saskaņā ar ERGO un NMPD datiem, visbiežāk Līgo svētkos notiek tādi nelaimes gadījumi kā savainošanās ar sasistu pudeļu lauskām, smagi izmežģījumi, sasitumi un kaulu lūzumi, kā arī dažādas grieztas brūces. Tipiska vasaras saulgriežu trauma ir dažādas pakāpes apdegumi, kas radušies pie grila vai lecot pār ugunskuru un aizdegoties drēbēm.


Mārtiņš Šics, NMPD direktora vietnieks katastrofu medicīnas jautājumos: „Diemžēl svētki un nelaimes gadījumi joprojām ir bieži novērojama kombinācija, ko pastiprina tādi apstākļi kā vairākas brīvas dienas pēc kārtas un siltais laiks – līdz ar to aktīva atpūta, kas kombinācijā ar alkoholu un nereti siltumā glabātu, bojātu pārtikas produktu lietošanu ir īpaši riskanta. Ja vieglas traumas līdz nākamajiem svētkiem būs jau aizmirstas, tad, piemēram, smagi apdegumi, nesadziedējamas rētas sprandas vai mugurkaula lūzums pēc lekšanas nezināmā ūdenstilpnē, par liktenīgo Līgo vakaru atgādinās visu atlikušo mūžu. Diemžēl ļoti bieži šādas smagas vai neatgriezeniskas traumas gūst pārgalvīgi jaunieši un pusaudži, kuriem visa dzīve vēl tikai priekšā. Noteikti jāatgādina, ka nepieļaujama ir peldēšanās tumsā!


NMPD speciālisti arī šajos Līgo svētkos pēc iespējas rūpēsies par sabiedrības dzīvību un veselību, taču neviens to nevar izdarīt labāk par katru pašu! Jo īpaši aicinām vecākus un ikvienu pieaugušo pret savu un bērnu veselību un dzīvību izturēties ar vislielāko atbildību un ne mirkli neaizmirst par bērnu uzraudzību!“


Apdrošināšanas sabiedrība ERGO un NMPD atgādina, ka ārkārtas gadījumā ieteicams zvanīt 112 – glābšanas dienestam. Tāpat jāņem vērā, ka gadījumā, ja cietušais vai apkārtējie nezina, kā pareizi rīkoties vai apieties ar gūto traumu, tad ieteicams pēc iespējas ātrāk sazināties ar mediķiem par pirmās palīdzības sniegšanu.Par ERGO apdrošināšanas grupu


„ERGO Latvija” AAS un „ERGO Latvija Dzīvība” AAS pārstāv starptautisko apdrošināšanas sabiedrību ERGO, kas apvieno 135 apdrošināšanas sabiedrības 31 pasaules valstī.


ERGO ir vienīgā apdrošinātāju grupa Baltijā, kas darbojas dzīvības, nedzīvības, pensiju un veselības apdrošināšanas segmentos Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. ERGO ir trešā lielākā šāda veida apdrošināšanas grupa Baltijas reģionā kopumā apkalpojot vairāk nekā 400 000 klientus.


ERGO apdrošinātāju grupa Baltijā pārstāv starptautisko apdrošināšanas grupu ERGO International AG, kas apvieno 135 apdrošināšanas sabiedrības 30 pasaules valstīs un apkalpo vairāk kā 40 miljonus klientu. ERGO International AG apdrošināšanas grupas mītne ir Diseldorfā, Vācijā un tās lielākais akcionārs ir starptautiskā pārapdrošināšanas sabiedrība „Munich Re”, kas ir viena no pasaulē vadošajām pārapdrošināšanas un risku apdrošināšanas sabiedrībām.


Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.