Latgales apgabaltiesu vadīs Andris Strauts

18.06.2010.

Ar Saeimas 2010.gada 16.jūnija lēmumu par Latgales apgabaltiesas priekšsēdētāju iecelts šīs tiesas tiesnesis Andris Strauts.


Andris Strauts 1991.gadā absolvēja Latvijas Valsts universitāti, iegūstot jurista kvalifikāciju, bet 2002.gadā Latvijas Policijas akadēmijā ir ieguvis maģistra grādu tiesību zinātnēs. Par Latgales apgabaltiesas tiesnesi A.Strauts strādā kopš 1996.gada. 1997.gadā un atkārtoti 2002.gadā iecelts par Latgales apgabaltiesas priekšsēdētāja vietnieku, Krimināllietu tiesu kolēģijas priekšsēdētāju. 2009.gadā A.Strauts ir saņēmis Tieslietu ministrijas apbalvojumu par darba pienākumu priekšzīmīgu un pašaizliedzīgu pildīšanu.


Jau ziņots, ka ilggadējais Latgales apgabaltiesas priekšsēdētājs Kārlis Valdemiers sakarā ar likumā noteiktā maksimālā tiesneša amata pildīšanas vecuma sasniegšanu no amata tika atbrīvots 2009.gada decembrī.


Tiesu administrācija konkursu uz Latgales apgabaltiesas priekšsēdētāja amatu izsludināja 2010.gada 8.februārī. Konkursā tika saņemti divi pieteikumi – no šīs tiesas tiesnešiem Andra Strauta un Annas Biksinieces.


Izvērtējot Latgales apgabaltiesas priekšsēdētāja amata kandidātu izraudzīšanas komisijas, kuras sastāvā iekļauti pārstāvji no Augstākās tiesas, Tieslietu ministrijas un Tiesu administrācijas, lēmumu par Latgales apgabaltiesas priekšsēdētāja amata kandidātiem, tieslietu ministrs un Augstākās tiesas priekšsēdētājs nolēma iesniegt Saeimai kopīgu priekšlikumu par A.Strauta kandidatūras virzīšanu iecelšanai Latgales apgabaltiesas priekšsēdētāja amatā.


Tiesnesi par apgabaltiesas priekšsēdētāju ar pilnvaru termiņu uz pieciem gadiem ieceļ Saeima.


Papildu informācijai:


Gatis Tauriņš
Tiesu administrācija
Tel. 67063808
Mob. tel. 28303078
gatis.taurins@ta.gov.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.