Pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” sniegs vērtējumu par sociālo situāciju valstī

18.06.2010.

Pirmdien, 21. jūnijā plkst. 11:00 „Swedbank” centrālās ēkas konferenču zālē Rīgā, Balasta dambī 1a notiks pārtikas bankas „Paēdušai Latvijai” reģionālo partneru tikšanās, lai sniegtu vērtējumu par sociālo situāciju valstī, izvērtētu pirmā gada darbības rezultātus un gūtu kopējo priekšstatu par to, kāda ir iedzīvotāju un uzņēmumu attieksme pret aktīvu sabiedrības iesaistīšanos sociālo problēmu risināšanā.


Pārtikas banku „Paēdušai Latvijai” pašlaik atbalsta vairāki desmiti uzņēmumu, mediji, kā arī tūkstošiem privātpersonu, un 21.jūnijā labdarības projektam pievienosies vēl viens partneris – SIA „Latvijas Mobilais telefons”, dāvinot mobilos telefonus un bezmaksas sarunas reģionālajām organizācijām, kas iesaistītas projektā. Plašāka informācija par SIA „Latvijas Mobilais telefons” iesaistīšanos projektā tiks izklāstīta tikšanās laikā.


Pasākumā piedalīsies Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta, Valmieras novada fonda vadītājs Ansis Bērziņš, SIA „Latvijas Mobilais telefons” viceprezidente Laura Keršule, kā arī pārstāvji no reģionālajām labdarības organizācijām Kurzemē, Vidzemē, Latgalē un Zemgalē.


Kopš 2009.gada rudens projektam „Paēdušai Latvijai” saziedoti 283,9 tūkstoši lati, no kuriem, izmantojot labdarības tālruni 90006484, saziedoti 118 020 lati, portālā Ziedot.lv – 93 787 lati, pārtikas precēs – gandrīz astoņi tūkstoši latu, savukārt „Maxima” veikalu tīklā izvietotajās ziedojumu kastītēs – 77 tūkstoši latu.


„Paēdušai Latvijai” vienai ģimenei mēnesī piešķir pārtikas palīdzību 12 kilogramu apjomā, un šajā pakā ietilpst putraimi, grūbas, rīsi, griķi, auzu pārslas, pelēkie zirņi, makaroni, milti, eļļa, gaļas vai zivju konservi, cukurs, sausais piens, sausais buljons, maize un tēja. Vienas šādas pārtikas pakas vērtība vidēji ir 8,5 lati. Līdz šim saziedotās pārtikas svars ir 21,4 tonnas, un tās vērtība sasniedz 7829 latus. Pārtikas pakas palīdz izdalīt 56 organizācijas un 700 brīvprātīgo visā Latvijā.


Pārtikas banka „Paēdušai Latvijai” ir labdarības portāla Ziedot.lv pārtikas programma krīzes skartām ģimenēm, lai sniegtu atbalstu ikdienas pārtikas nodrošināšanā. Palīdzība galvenokārt domāta bezdarba un ekonomiskās krīzes skartām ģimenēm ar bērniem un krīzes laika bezdarbniekiem, kuriem beidzas bezdarbnieka pabalsts, bet darbs objektīvu iemeslu dēļ nav atrasts.


Ziedot.lv aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju zvanīt pa tālruni 90006488, lai ziedotu vienu latu, atbalstīt projektu „Paēdušai Latvijai”, izmantojot „Maxima” veikalu tīklā izvietotās ziedojumu kastītes, kā arī ziedot portālā www.paedusailatvijai.lv, kur iespējams arī atrast plašāku informāciju par projektu. Uzņēmumi aicināti arī ziedot pārtiku.


Papildinformācija:
Rūta Dimanta
Ziedot.lv vadītāja
Tālr. 67289339, 29333763
e-pasts:
ruta@ziedot.lv
www.ziedot.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.