Pēc analogās apraides atslēgšanas pieprasījums pēc dekoderiem dubultojies

17.06.2010.

Pēc analogās apraides atslēgšanas pieprasījums pēc dekoderiem dubultojies -pirmajās divās nedēļās realizēti 12 000 dekoderu, kas ir divreiz vairāk nekā iepriekšējā periodā un pieprasījums joprojām saglabājas stabili augstā līmenī.


Kopumā līdz šim brīdim tirgū realizēti ne mazāk kā 230 000 uztverošo ierīču (dekoderu un televizoru ar jau iebūvētiem dekoderiem), ko saskaņā ar  pētījumu kompānijas TNS  Latvia  aplēsēm lieto ap 180 000 mājsaimniecību. Turklāt papildus bezmaksas kanāliem gandrīz 60 000 klientu izvēlējušies arī kādu no Virszemes TV maksas pakām, kas liecina, ka ļoti daudzi iedzīvotāji, kam analogajā apraidē nebija tādu iespēju, ļoti labprāt izmanto ciparu apraides sniegto papildus saturu.


„Pašreizējais pieprasījums pēc dekoderiem turpina augt un tas tikai apliecina, ka patlaban pāreju uz ciparu TV apraidi uzsākuši tie iedzīvotāji, kas to bija atlikuši uz pēdējo brīdi un gaidīja, kad analogā apraide tiks izslēgta,”  skaidro Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča.


Saskaņā ar Lattelecom un pētījumu kompānijas TNS  Latvia  aplēsēm, šobrīd savu izvēli vēl nav izdarījuši ap 5% mājsaimniecību, kurās līdz šim tika lietota virszemes analogā ētera televīzija, taču šis skaits turpina sarukt.


„Prognozēju, ka to mājsaimniecību skaits, kas nebūs izvēlējušies kādu no televīzijas saņemšanas veidiem, uz jūnija beigām būs samazinājies līdz  4 %, bet vasaras beigās – līdz  2 %, ” norāda Mārtiņš Traubergs, TNS  Latvia mediju pētījumu lielo klientu direktors . Viņš skaidro, ka daļai iedzīvotāju vasaras periodā televīzija nav prioritāte, tādēļ lēmums tiks pieņemts tikai vasaras beigās.


Lai atvieglotu pāreju uz ciparu apraidi tiem iedzīvotājiem, kuri uzreiz nevar atvēlēt visu summu dekodera iegādei, Lattelecom sākot ar šo nedēļu piedāvās dekoderu saņemt lietošanā bez maksas, ja klients uz 3 gadiem abonē kādu no Virszemes TV maksas pakām.


„Šobrīd, kad analogā apraide visā valstī ir izslēgta, izvēles priekšā ir tie cilvēki, kas pārslēgšanos uz ciparu TV atlika uz pēdējo brīdi. Aptaujas liecina, ka daļai  cilvēku tieši pirmais maksājums par dekoderu ir barjera, vienlaikus viņi labprāt izmantotu iespēju par nelielu ikmēneša samaksu skatīties arī papildus maksas kanālus. Tieši tādēļ esam sagatavojuši iedzīvotājiem ērtu un ekonomiski pieejamu risinājumu, kā nepalikt bez televīzijas arī turpmāk un gluži pretēji – atklāt jaunas informācijas un izklaides iespējas,” skaidro Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča.
Viņa ir pārliecināta, ka šī iespēja varētu interesēt ne tikai līdzšinējos analogās TV skatītājus, kas atlikuši lēmumu par TV pakalpojumu sniedzēja izvēli uz pēdējo brīdi, bet arī tos iedzīvotājus, kam ir vairāki televizori, kā arī, protams, tos kabeļtelevīzijas vai satelīttelevīzijas lietotājus, kuri vēlas mainīt pakalpojuma sniedzēju, bet kurus līdz šim atturēja tieši nepieciešamība iegādāties dekoderu.


Atgādinām, ka dekoderus var iegādāties ne tikai Lattelecom klientu apkalpošanas centros, bet arī Rimi, Supernetto, Maxima veikalu tīklos, 620 Latvijas Pasta nodaļās, kā arī sadzīves elektronikas preču veikalos. Dekoderus var pasūtīt arī zvanot uz klientu servisa tālruni 177 vai Lattelecom mājas lapā internetā.


Papildu informācijai:
Līga Bite,
Lattelecom Komunikācijas daļas projektu vadītāja
Mob.t. +371 29109944, T. +371 67055740
e-pasts:
liga.bite@lattelecom.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.