Uzņēmumi aicināti saņemt bezmaksas spainīšus izlietoto bateriju vākšanai

16.06.2010.

Biroja preču piegādātājs Officeday Latvia sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu uzsāk projektu, kura ietvaros uzņēmumos bez maksas uzstādīs un iztukšos spainīšus nolietoto bateriju vākšanai. Spainīši nolietoto bateriju savākšanai ir paredzēti uzņēmumu darbinieku iekšējai lietošanai. Projekta mērķis ir atvieglot un padarīt pieejamāku nolietoto bateriju utilizāciju, rosināt cilvēkus vairāk un aktīvāk iesaistīties  atkritumu šķirošanas procesā.


Officeday Latvia mārketinga vadītāja Ieva Ostrovska: „Kā uzņēmums, vienmēr cenšamies atbalstīt un attīstīt dažādas ierosmes, ar mērķi radīt aktīvu un harmonisku vidi, kurā būtu patīkami dzīvot, audzināt bērnus un strādāt. Mēs vēlamies pielikt savu roku, lai ikviens varētu priecāties par tīru un sakoptu Latviju. Ar ko sākt? Parūpēsimies, katrs par savu dzīves telpu. Spersim pirmo soli kopā!
Spainīši bateriju savākšanai būtībā jau nav nekas jauns. Bet, būsim godīgi, cik daudzi no mums nolietotās baterijas nēsā līdzi somiņā, lai pie izdevības izmestu, vai atceras paķert tās līdzi ejot tur, kur piedāvā šādu iespēju? Varbūt tikai daži, zaļāk domājošie, sakrāj mājās nolietotās baterijas un mērķtiecīgi nogādā vietā, kur ir tam īpaši paredzēti konteineri.
Darbavieta – birojs, veikals vai cehs – ir vieta, uz kuru mēs ejam katru dienu. Un, domājams, kādu rītu, starp brokastu kafiju un rīta ziņām, šodien vai rīt, līdzi kabatā paķersies arī tā viena baterija, kuru vakar nomainīji pultij, vai bērna rotaļu mašīnītei…”


Latvijas finanšu jomas līdere Swedbank AS, rūpējoties par videi draudzīgas saimniekošanas principiem, pirmā ir atsaukusies SIA Officeday Latvia un Latvijas Zaļā punkta aicinājumam, savās filiālēs visā Latvijā izvietojot spainīšus nolietoto bateriju savākšanai.


Swedbank Komunikāciju vadītājs Latvijā Ivars Svilāns: „Mums ir svarīga vide, kurā strādājam un dzīvojam. Atbalstot ikvienu lietu, svarīgākais princips ir – sākt ar sevi. Tāpēc maijā pieņēmām aicinājumu izvietot Swedbank centrālajā ēkā un katrā filiālē spainīšus lietoto bateriju savākšanai. Bankā aktīvi tiek veicināts videi draudzīgs dzīves un darba veids, un šāda aktivitāte tajā loģiski iekļaujas”.


Latvijas Zaļais punkts valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs: „Baterijas satur dažādas vielas, no kurām bīstamākās ir smagie metāli. Ja baterijas nonāk kopējā atkritumu plūsmā un pēc tam atkritumu poligonā zem klajas debess, to čaulītes, kas aizsargājušas cilvēku no saskarsmes ar tajās esošajām kaitīgajām vielām, sāk rūsēt, atveras un bīstamās sastāvdaļas nonāk augsnē, ūdeņos, no kurienes tās uzņem augi un dzīvnieki. Tādējādi šīs vielas nonāk arī pārtikas produktos un cilvēka organismā, kur uzkrājas, radot pakāpenisku un it kā nemanāmu, bet galarezultātā bīstamu apdraudējumu cilvēka veselībai. Spainīši un kastītes bateriju vākšanai šobrīd nudien ir plaši pieejamas –  tirdzniecības, izglītības iestādēs un, pateicoties Officeday Latvia – arī iedzīvotāju darbavietās, kas, manuprāt, ir ērtākā bateriju šķirošanas vieta, jo turp mēs dodamies katru dienu.”


Par SIA Officeday Latvia
SIA Officeday Latvia, agrāk pazīstams kā  Aigas nams, jau 15 gadus ir lielākais biroja preču piegādātājs Baltijas valstīs, nodrošinot pilnu biroja preču spektru sākot no biroja papīra un kancelejas precēm līdz kafijai, kārtridžiem, biroja mēbelēm un tehnikai. No 2003 gada līdz pat šim brīdim, Officeday Latvia ir vienīgais biroja preču piegādātājs Latvijā, kurš ir ieguvis ISO 9000 kvalitātes sertifikātu.
 
Vairāk informācijas par projektu: www.officeday.lv vai zvanot pa tālruni: 76808100.


Iemet bateriju spainītī – padari Latviju tīrāku! 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.