Preiļu ciemiņi atzinīgi novērtē pilsētas sakoptību

15.06.2010.

Mūsu pilsētas viesi un mēs paši katru gadu priecājamies par savu pilsētu, redzot to ziedos, tīrām ielām, ietvēm un nopļautu zāli dzīvojamo māju masīvos. Arī šogad esam saņēmuši atzinīgus vārdus par mūsu nelielo, bet sakopto pilsētu


Paldies sakām visiem privātmāju un uzņēmumu īpašniekiem, kuri jau no agra pavasara rūpējas par apkārtni un sakopj vidi. Pie pārējās pilsētas teritorijas apzaļumošanas un labiekārtošanas parasti strādā SIA „Preiļu saimnieks” darbinieki, kuru darbu jau daudzus gadus organizē sabiedrības komunālās daļas vadītāja Zenta Igolniece.


Kaut gan līdzekļi, kas paredzēti pilsētas sakārtošanai, šogad ir krietni mazāki, Preiļi izskatīsies tikpat ziedoši un skaisti kā iepriekšējos gados, jo, tikko bija nokausēts pēdējais sniegs, SIA „Preiļu saimnieks” darbinieki ķērās pie ziemā sanesto netīrumu savākšanas, radās idejas puķu stādu iegādei un jau no maija sākuma ziedošās atraitnītes sāka rotāt pilsētas Brāļu kapus.


Šobrīd puķes jau ir iestādītas visur, kur tās bija plānotas. Pilsētas centru rotā sarkanās salvijas, baltās balzamīnes, ledenes un cinerārijas, pie katoļu baznīcas ziedēs arī lobēlijas, spilgta puķu dobe ar samtenēm un perillu ir izveidota pie pilsētas viesnīcas. Puķes iestādītas arī pie pilsētas kapu kapličas un Cēsu ielā.


Tāpat kā iepriekš, uz laukuma pretī kultūras centram 4. jūnijā tika uzstādītas greznās puķu piramīdas, vāzēs gozējas ledenes, daudzās vietās skatu priecē puķu grozi.


Pie ziedu stādīšanas visvairāk strādāja SIA „Preiļu saimnieks” komunālās daļas darbiniece Gunta Plociņa, palīgos nāca Velta Kodore, bet, kā abas atzīst, ideju ģenerators labiekārtošanas darbiem, ir Zenta Igolniece.


Piramīdu piegādi veica šoferi Jānis Sparāns un Valdis Jakovels, bet grozu un piramīdu uzlikšana bija sabiedrības darbinieku Aivara Gribusta, Gunāra Kozlovska, Jāņa Borbaļa un pilsētas iedzīvotāja Roberta Jaņeviča pārziņā.


Agri pavasarī bija iesākta arī pilsētas dzīvojamo māju masīvu izpļaušana. Tagad darbs virzās uz beigām, pavisam nesen zāle nopļauta arī dzīvojamo māju masīvā pie a/s „Preiļu siers”, bet pateicoties mitrajam un siltajam laikam, pēc Līgo svētkiem „Preiļu saimnieka” vīrus atkal gaidīs pļaušanas darbi.Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.