Preiļu iedzīvotāji apzinās atkritumu šķirošanas nepieciešamību

09.06.2010.

Nepārtraukti rit darbs SIA „Preiļu saimnieks” atkritumu apsaimniekošanas daļā, ko organizē tās vadītāja Vineta Igolniece.


9. jūnijā tika nodota pārstrādei pirmā lietoto dienas gaismas spuldžu krava. Spuldzes tika iesāktas vākt jau ziemas periodā, un tagad tās tika aizvestas pārstrādei uz Liepāju.


Vineta Igolniece pastāstīja, ka uzņēmumam jau ir izveidojusies laba pieredze ar novada iedzīvotājiem, kuri saprotoši izturas pret atkritumu šķirošanu. Apzinīga attieksme jūtama, kad atsevišķi jāizmet stikls, papīrs, plastmasa un sadzīve atkritumi. Ar lielu atbildību iedzīvotāji izturas arī pret bīstamajiem atkritumiem, pie kuriem pieskaitāmas arī dienas gaismas spuldzes. Daudzi preilieši paši atved nolietotās spuldzes uz atkritumu šķirošanas laukumu Rīgas ielā 4, kur uzņēmuma darbinieki tās novieto noteiktā vietā, lai pēc tam aizvestu  pārstrādei.


Dienas gaismas spuldžu sastāvā ir dzīvsudrabs, kas izdaloties ir kaitīgs gan cilvēku veselībai, gan apkārtējai videi, tāpēc tās jāsavāc atsevišķi kā bīstamie atkritumi un tās nedrīkst mest kopā ar sadzīves atkritumiem.


SIA „Preiļu saimnieks” aicina ikvienu, kura mājā ir vecas dienas gaismas spuldzes, zvanīt uz Atkritumu apsaimniekošanas daļu un vienoties par atvešanu. Jūs to varat izdarīt arī paši ar savu transportu darba dienās atkritumu šķirošanas laukuma darba laikā no plkst. 8.00 līdz 17.00 Rīgas ielā 4, Preiļos.


Pašlaik pārstrādei ir sagatavota arī PET pudeļu pirmā krava. Kā prasa nodošanas noteikumi, tās ir sašķirotas pa krāsām un sapresētas. Tuvākajā laikā jāvienojas par transportu un jānodod otrreizējai pārstrādei. SIA „Preiļu saimnieks” ir noslēgts līgums ar AS „Latvijas Zaļais punkts”, kas tukšās pudeles savāc un dod pārstrādei akciju sabiedrībā „PET Baltija”.


Darbs pie atkritumu šķirošanas notiek ļoti intensīvi. Uzņēmums regulāri nodod pārstrādei sapresēto kartonu, atsevišķi tiek presēta plēve, pašlaik ir sagatavota promvešanai arī pirmā krava makulatūras. 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.