Preiļos tiekas Latvijas vadošie fotomākslinieki un Latgales fotogrāfu biedrības dalībnieki

04.06.2010.

Šī gada 4. jūnija pievakarē Preiļu kultūras namā uz tikšanos ar Latvijas vadošajiem fotomāksliniekiem Valdi Braunu, Gunāru Bindi, Vilhelmu Mihailovski, Astrīdu Meirāni, Vari Santu, Pēteri Korsaku, Juri Kminu pulcējās Latgales fotogrāfu biedrības dalībnieki un interesenti, kurus aizrauj fotogrāfijas māksla.


Tikšanās ievadā pasākuma viesus uzrunāja fotomākslinieks un Latgales fotogrāfu biedrības vadītājs Igors Pličs. I. Pličs: „…Šī notikuma dēļ gan es, gan arī Preiļi jūtas ļoti pagodināti, ka šodien šeit kopā ir pulcējušies izcili ļaudis.” Atbildes runā fotomākslinieks Juris Kmins, kurš Preiļos bija arī uz Latgales fotogrāfu biedrības prezentācijas izstādes atklāšanu un pateicoties kuram arī notika šī tikšanās, uzslavēja Latgales fotogrāfu uzsākto: „Es tiešām esmu patiesi priecīgs, ka esam jūsu patiesi skaistajā pilsētā. Šī mūsu vizīte ir sasaistīta ar notikumu, kas ir nozīmīgs visai Latvijas fotogrāfu saimei. Jūs esat malači. Jūs esat nodibinājuši fotogrāfu apvienību. Jūs esat uztaisījuši brīnišķīgu izstādi.”


Pēc ievada runām klātesošajiem bija iespēja noklausīties un noskatīties trīs izcilu fotogrāfu priekšlasījumus un prezentācijas. Gunārs Binde klātesošos iepazīstināja ar fotogrāfijas vēsturi, attīstību un mūsdienu tendencēm. Pēteris Korsaks iepazīstināja ar pirmās Latvijas brīvvalsts „Nokiu”- fotoaparātu „Minox”, tā tapšanas vēsturi un attīstību. Šobrīd P. Korsaks par šo tematu raksta grāmatu. Fotomākslinieks Vilhelms Mihailovskis klātesošos iepazīstināja ar ieskatu savā fotomākslā. Klātesošajiem bija iespēja vērot Mihailovska fotogrāfiju prezentāciju un pārliecināties viņa patiesi lielajā un apbrīnojamajā talantā.


Pēc priekšlasījumiem un prezentācijām tikšanās dalībnieki devās aplūkot un novērtēt Latgales fotogrāfu biedrības prezentācijas izstādē izliktos darbus. Latvijas vadošo fotomākslinieku atzinums par redzēto bija pozitīvs, jo izstāde esot laba līmeņa. Latgales fotogrāfiem tika novēlēts turpināt iesākto un neapstāties pie sasniegtā.


Gunāra Vilcāna foto 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.