Daugavpilī rekonstruēta pilsētai svarīga apakšstacija

08.06.2010.

Šodien 8. jūnijā Daugavpilī pēc rekonstrukcijas nodota ekspluatācijā modernizētā apakšstacija Ķīmiķu ciematā.


Apakšstacijas rekonstrukcija tika veikta, lai nodrošinātu mūsdienu tehnoloģijām atbilstošu elektroenerģijas piegādes kvalitāti un drošumu. „Visi paveiktie darbi ir izpildīti augstā tehniskā kvalitātē. Pēc šīs rekonstrukcijas ir divas reizes samazināts stacijai pieslēgto tīklu garums, kas ļauj daudz operatīvāk kontrolēt elektroenerģijas padeves kvalitāti un ātrāk novērst iespējamos traucējumus. Turklāt, rekonstruētās apakšstacijas drošība ir par kārtu augstāka nekā iepriekš.”, tā par paveikto – AS „Sadales Tīkls” Austrumu reģiona tehniskais vadītājs Edgars Vitkovskis.


Šodien noslēgtā rekonstrukcija ir tikai 1 posms, kas turpmāk nodrošinās daudz kvalitatīvāku elektroenerģijas piegādi tādiem Daugavpils pilsētai svarīgiem objektiem kā ūdens ņemšanas stacijai, tramvaju uzņēmumam, koģenerācijas stacijai TEC 3, Daugavpils biznesa parkam un Jaunās forštates mikrorajonam. Otrā rekonstrukcijas kārta notiks 2011. gadā un tās rezultātā modernām tehnoloģijām atbilstoša elektroenerģijas padeves kvalitāte tiks nodrošināta Daugavpils ķīmiķu mikrorajonam.


Rekonstrukcijā tika ieguldītas AS „Latvenergo” meitas uzņēmuma AS „Sadales tīkls” investīcijas, kā arī koģenerācijas stacijas īpašnieku līdzekļi.


Aigars Smagars, AS “Latvenergo”
Ārējās komunikācijas daļas projektu vadītājs
Tālr.: 29145994


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.