Lattelecom sadarbībā ar Eurosport Latvijā pirmo reizi demonstrēs 3D televīzijas pārraidi – Francijas atklātā tenisa turnīra spēles

26.05.2010.

Šodien, 26.maijā pirmo reizi Eiropā sporta kanāls Eurosport  uzsāk trīsdimensiju televīzijas tiešraides, vienlaikus 28 valstīs 3D formātā translējot Francijas atklāto tenisa turnīru. Latvijā ekskluzīvā kārtā šo pasākumu 3D formātā pārraidīs Lattelecom, izmantojot Virszemes Televīzijas tehnoloģisko platformu.


„Tas ir unikāls notikums visā Eiropā, un mums ir ārkārtīgi liels prieks un lepnums, ka sadarbībā ar Eurosport tieši Lattelecom kā tehnoloģiju līderis spējis nodrošināt Latvijā pirmo 3D televīzijas pārraidi. Šī diena noteikti ieies televīzijas un tehnoloģiju vēsturē,” gandarīta Lattelecom Televīzijas biznesa daļas direktore Inga Alika.


 “Šis patiešām ir īpašs brīdis. Pirmā 3D translācija visā Eiropā pierāda, ka patērētāji ir gatavi jaunai un aizraujošai skatīšanās pieredzei, bet televīzijas un TV ražotāji ir tehnoloģiski nobrieduši lai realizētu 3D revolūciju”, norāda Eurosport valdes priekšsēdētājs Laurent-Eric Le Lay.


Tā kā 3D formāts prasa īpaši aprīkotu televizoru, Eurosport tiešās translācijas visās 28 valstīs, kuras šo sporta notikumu translēs, notiks publiskās vietās, ļaujot skatītājiem visā Eiropā izjust nebijušu klātbūtnes efektu un ieraudzīt Rafaelu Nadālu un Rodžeru Federeru kā nekad agrāk.


Latvijā publiski noskatīties Francijas atklātā tenisa turnīra spēles 3D formātā būs iespējams četrās vietās – Lattelecom veikalos Brīvības ielā 33; tirdzniecības centrā Spice (2.stāvā), Lattelecom centrālā biroja (Dzirnavu ielā 105) vestibilā, kā arī tenisa klubā Enri (Kalnciema iela 207).


Lattelecom aicina iIkvienu interesentu klātienē izbaudīt nākotnes tehnoloģijas un sekot līdzi turnīram. Eurosport 3D formātā turpmākās divas nedēļas, līdz pat 6.jūnijam translēs visas French Open vīriešu un sieviešu pusfināla un fināla spēles.


Šī būs izmēģinājuma pārraide, lai demonstrētu tehnoloģiju straujo progresu un parādītu, ka arī Latvijas skatītājam nākotnes tehnoloģijas ir pieejamas tikpat lielā mērā kā citur pasaulē, taču Lattelecom neizslēdz, ka nākotnē šādas publiskas 3D tiešraides varētu atkārtot, jo Lattelecom tehnoloģiski tam ir gatavs jau šodien.


„Līdz brīdim, kad 3D televīzija kļūs par ikdienas izklaides normu, noteikti vēl kāds laiks paies, taču mēs jau tagad redzam, ka tehnoloģiju attīstība ir fantastiska un to sniegtās iespējas paplašinās ar katru dienu. Virszemes televīzijas tehnoloģiskā platforma to ļauj nodrošināt jau šodien, ierindojot Latviju starp tehnoloģiski attīstītajām valstīm,” norāda I.Alika.


Papildu informācija:
Jānis Palkavnieks,
Lattelecom Komunikācijas daļas projektu vadītājs
Mob.t. +371 29225520, T. +371 67055506
e-pasts:
janis.palkavnieks@lattelecom.lv
www.lattelecom.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.