Preiļu novads gatavojas X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem

06.07.2010.

No 6. līdz 11. jūlijam Rīgā notiks X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Preiļu novadu svētkos pārstāvēs apmēram 300 dalībnieki.


Šobrīd jau zināms, ka Preiļu novadu pārstāvēs:  • septiņi tautas deju kolektīvi (vad. Gaida Ivanova un Ilze Broka);
  • Preiļu novada Mūzikas un mākslas skolas pūtēju orķestris (vad. Oļegs Koļesņičenko, Roberts Višķeris),
  • Preiļu novada bērnu un jauniešu centra ritma deju grupa „Elīze”(vad. Ilze Broka), 
  • Preiļu novada bērnu un jauniešu centra vokālā grupa „Lāsītes” (vad. Daina Erte)
  • Preiļu 1. pamatskolas 5. – 9. klašu koris, (diriģenti Oļegs un Daiga Koļesničenko). 

Pieci no septiņiem Preiļu novada deju kolektīviem dejos tautas deju kolektīvu Laureātu koncertā 6. jūlijā VEF Kultūras pilī.


Patiess prieks par to, ka mūsu deju kolektīvi ieguvuši ļoti labus vērtējumus, un Preiļu Valsts ģimnāzijas un Preiļu novada Kultūras centra deju kopa „Gaida” palikusi nepārspēta – iegūti 49,67 punkti, kas ir augstākais vērtējums valstī visās vecuma grupās.


Noslēdzies bērnu un jauniešu vizuālās un lietišķās mākslas konkurss „Ritmu spēles”. No Preiļu novada bērnu un jauniešu centra uz izstādi Rīgā ceļos četri darbi.(sk. Vija Kokoriete, Vera Smane, Kazimirs Anspaks). Maija beigās tiks nosaukti koru kolektīvi un folkloras kopas, kuras piedalīsies svētkos Rīgā.


Arī organizatoriskie darbi rit veiksmīgi – ar kolektīvu vadītājiem apspriestas visas lietas, kas saistītas ar transporta nodrošināšanu, dalībnieku nakšņošanu, ēdināšanu un drošību.


Preiļu novada skolēni, tāpat kā pagājušajos skolēnu dziesmu un deju svētkos, nakšņos Rīgas 62. vidusskolā. Arī ēdināšana notiks tajā pašā skolā. Jāatzīmē tas, ka šajos svētkos dalībnieku ēdienkarte visiem svētku dalībniekiem būs vienota.


Lai nodrošinātu kārtību, kolektīviem dosies līdzi divi pašvaldības policijas darbinieki, mediķis un darba grupa trīs cilvēku sastāvā.


Biļetes uz svētkiem var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs. (www.bilesuparadize.lv ). Sīkāk ar svētku norisēm var iepazīties svētku mājas lapā www.dziedundejo.lv.


Aiga Budriķe,
Preiļu novada Dziesmu un deju svētku koordinatore


 

Pēdējās izmaiņas: 06.07.2010.