Noskaidroti Preiļu labākie Jaunie satiksmes dalībnieki

21.05.2010.

Jauno satiksmes dalībnieku forums 2010 Vislatvijas tūri turpināja 21. maijā Preiļu bērnu un jauniešu sporta skolā. Visus sacensību dalībniekus iedrošināja startam un noslēgumā arī apbalvoja labākos – CSDD Preiļu nodaļas pārstāvis Māris Ribinickis.


Piedalīties tika aicināti bērni  vecumā 10 – 12 gadiem, veidojot komandas (katrā 3 zēni, 3 meitenes) no no Preiļu, Aglonas, Riebiņu, Līvānu un Vārkavas novadiem.
Pavisam piedalījās 10 komandas un individuālais dalībnieks – kopā 70 dalībnieki.


Sacensībās bērniem bija ne tikai jāprot veikli braukt ar velosipēdu, bet arī jāpārzina sava braucamrīka uzbūve, apkope, jāpārzina ceļu satiksmes noteikumi un jāprot sniegt pirmā palīdzība cietušajam.


1. vietu ieguva Dravnieku pamatskolas komanda „Ērgļi” (Raivis Pudulis, Rolands Bricis, Gatis Saimnieks, Amanda Anusāne, Inguna Brikša, Anda Erte un skolotāja Sandra Zdanovska);
2. vieta – Preiļu novada Bērnu un jauniešu centra komanda „Sutru tehniķi”;
3. vieta – Riebiņu vidusskolas komanda „Ceļa vējš”.


Vēl piedalījās arī Pelēču vidusskola, Vārkavas pamatskola, Galēnu pamatskola, Preiļu 2. vidusskola.


Par Spicākajiem velobraucējiem (tie, kas saņēma visvairāk punktu) tika atzīti Raivis Pudulis un Aija Stabulniece no Dravnieku pamatskolas.


Pirmās vietas ieguvēji ieguva ceļazīmi uz Latvijas fināla sacensībā, kas norisinās 4.-5. jūnijā Engures novada Klapkalnciema RTU Sporta un atpūtas bāzē „Ronīši”.


Labākie Latvijas fināla dalībnieki veido Latvijas izlasi Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensībās Maķedonijā (Skopje)


2009. gads Latvijas izlasei Somijā bija ļoti veiksmīgs – 1. vieta starp 22 Eiropas valstu komandām.


Sacensības jau 17. gadu organizē CSDD. Visu sacensību dalībnieki saņem atbalstītāju sarūpētās piemiņas balvas, uzvarētāji – diplomus un stilīgas dāvanas. Jau ceturto gadu sacensības atbalsta O!Karte, kuras zīmola sauklis ir: “Kam ir ko teikt!”, un foruma dalībniekiem noteikti ir kas sakāms! O!Karte ne tikai rūpējas par dāvanām katram foruma dalībniekam, bet arī nodrošina mobilos sakarus. Jauno satiksmes dalībnieku foruma sacensības tiek finansētas no OCTA līdzekļiem, LAMB autoklubs nodrošina iespēju labākajiem piedalīties Eiropas sacensībās Maķedonijā, savukārt “If apdrošināšana” rūpējas par sacensību apdrošināšanu.


„Drošība tie ir apstākļi un situācijas, kad visi – gan lielie, gan mazie – var justies pasargāti un ne no kā nav jābaidās. Drošība ir svarīga lieta labsajūtas, prieka un miera radīšanā. Bet par drošību esam atbildīgi mēs visi un nedrīkstam aizmirst, ka atbildību par bērnu drošību nevaram deleģēt pašiem bērniem, aizmirstot to, ka viņi ir tikai bērni un viņiem ir tiesības daudzas lietas nezināt. Tāpēc If apdrošināšana ar prieku atbalsta Jauno satiksmes dalībnieku forumu un vēl visiem dalībniekiem izbaudīt sacensību garu un apgūt jaunas iemaņas,” norāda If apdrošināšana Pārdošanas daļas vadītāja Dace Ivaska.


Visā Latvijā sacensības notiek no 15. aprīļa līdz 22. maijam.
Par pārējo Latvijas reģionālo sacensību norises laikiem un vietām informāciju var atrast CSDD mājas lapā – www.csdd.lv, sadaļā „Sabiedriskās aktivitātes”. Turpat pieejams arī sacensību nolikums, vērtēšanas kārtība un pieteikuma anketa, informāciju var iegūt arī zvanot un rakstot CSDD Sabiedrisko attiecību speciālistei Valdai Kjasperei (tālr.: 67025730; e-pasts: Valda.Kjaspere@csdd.gov.lv) vai forums2010@inbox.lv.


Informāciju sagatvoja:
Līga Vilciņa
Tiesnešu komandas vadītāja
26056013
forums2010@inbox.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 13.11.2018.