Uzsāk gatavošanos jaunajai apkures sezonai

24.05.2010.

Noslēdzoties apkures sezonai, SIA „Preiļu saimnieks” siltumapgādes nodaļas darbinieki jau ir uzsākuši gatavoties jaunajai apkures sezonai. Tas ir nepieciešams, lai savlaicīgi novērstu visas problēmas un lai viss būtu pilnīgā kārtībā jau pirms jaunās apkures sezonas uzsākšanas.


Arī šogad remontdarbi katlumājās notiks rindas kārtībā. Pils ielas katlumājā paredzētie remontdarbi jau ir noslēgušies, Celtnieku ielas katlumājā remontdarbi notiks jūlijā, bet Centrālajā katlumājā – augustā.


Katlumājās šogad ir paredzēti galvenokārt profilaktiskie remontdarbi:
     □ Katlu apkope (remonti, skalošana, ardu un šneku nomaiņa);
     □ Dūmeņu un dūmsūkņu un ciklonu tīrīšana;
     □ Šķeldas skaidu transportieru un bunkuru apkope un nepieciešamie remonti;
     □ Katlumājas apkalpojošās tehnikas nepieciešamie remonti un apkope; 
     □ Noslēg armatūru nepieciešamie remonti un apkope;


Arī šogad notiks katlumāju apkalpojošā personāla apmācība un atestācija. Tiek plānoti arī dažādi remontdarbi dzīvojamo māju siltumapgādes sistēmās (siltuma padeves traucējumu novēršana utt.).


Viens no šīs vasaras apjomīgākajiem darbiem ir visu siltumskaitītāju verifikācija (pārbaude), jo tā jāveic ik pēc diviem gadiem. Lai veiktu verifikāciju, tos ir jāatvieno no siltummezgliem un jānogādā uz pārbaudi pie sertificētiem ekspertiem, tāpēc pārbaudes laikā attiecīgajām mājām nebūs pieejams karstais ūdens. Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!


SIA „Preiļu saimnieks” siltuma un ūdens apgādes nodaļas vadītājs V. Haritonovs informēja: „Joprojām viena no lielākajām problēmām ir centralizētās siltumapgādes sistēmas sliktais stāvoklis Pils un Mehanizatoru ielas masīvā. Līdz šim ir izdevies rekonstruēt tikai dažus šī masīva siltumapgādes sistēmas posmus, tomēr atlikušie posmi ir ļoti sliktā stāvoklī. Tomēr, cerams, izdosies atrast līdzekļus, lai veiktu šos remontdarbus.”

Pēdējās izmaiņas: 24.05.2010.