Noslēgusies pavasara uzkopšanas talka privātmājām

24.04.2010.

17. un 24. aprīlī SIA „Preiļu saimnieks” rīkoja talku privātmājām, kuras laikā privātmāju iedzīvotāji, kuriem ir noslēgti līgumi par atkritumu izvešanu, bez maksas varēja nodot zaļos atkritumus, vecās mēbeles un arī nolietotās elektriskās un elektroniskās iekārtas (EEI). Iedzīvotāju aktivitāte bija ļoti laba, bet diemžēl arī šogad bija novērojams, ka ir privātmājas, kuru iedzīvotāji paši nepiedalījās un nepalīdzēja atkritumu savākšanā, kā arī bija gadījumi, kad pie privātmājām bija ļoti liels atkritumu daudzums, kas aizkavēja talkas grafiku. Tomēr iedzīvotāji kļūst taktiskāki un, lai neaizkavētu visas talkas norisi, daudzi jau iepriekš pieteica atsevišķu atkritumu izvešanu. SIA „Preiļu saimnieks” darbinieku novērojami liecina, ka talkā galvenokārt piedalās vieni un tie paši iedzīvotāji. Lielā privātmāju iedzīvotāju aktivitāte apliecina šādas talkas rīkošanas nepieciešamību arī turpmāk.


SIA „Preiļu saimnieks” atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāja Vineta Igolniece informēja: „Šoreiz visvairāk tika savākti zari, vecās mēbeles. EEI bija salīdzinoši mazāk. Iespējams jau iepriekšējās talkās cilvēki jau no tām ir atbrīvojušies. Pirmo reizi šādu talku vēsturē tika nodotas arī dienasgaismas lampas.”


Apkopotā informācija liecina, ka katrā talkas dienā tika savāktas un izvestas 21 traktora piekabe ar zaļajiem atkritumiem un vecajām mēbelēm. Savākti 11 nolietotie TV, 5 veļas mašīnas, 6 ledusskapji, 30 dienasgaismas lampas un dažādas mazizmēra nolietotās elektriskās un elektroniskās iekārtas.


Paldies visiem apzinīgajiem talkas dalībniekiem par atsaucību!

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.