Rīgā ierodas profesors no ASV Allens Bišops

22.05.2010.

Jau rīt, 22.maijā, Rīgā ieradīsies Mayo (Ročestera, Minnesota, ASV) klīnikas ortopēds un mikroķirurgs profesors Allens Bišops (Allen Bishop). Viņš būs galvenais viesis Brūču un izgulējumu asociācijas rīkotajā seminārā “Advances in bone reconstruction”, kas notiks Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā 23. maijā. Pasākuma viesu vidū būs arī ārsti no Ukrainas, Baltkrievijas, Lietuvas un Latvijas.


„Savukārt nākamajā dienā, 24. maijā, profesors ieplānojis sniegt konsultācijas 25 pacientiem, kas slimo ar kaulu infekcijām, nesaaugušiem kaulu lūzumiem un citām traumu sekām vai problemātiskām situācijām,” informē Brūču klīnikas traumatologs Mārtiņš Malzubris.
Kā jau ziņojām, aprīlī un maijā tika rīkota akcija, kuras laikā Latgales pacienti tikai aicināti pietikties uz bezmaksas konsultācijām pie profesora Bišopa. Pacientus konsultācijām varēja pieteikt arī to ārsti. Pāris gadījumus Mārtiņš Malzubris vērtē kā ļoti smagus, kuros Latvijas ārstiem Mayo klīnikas profesora viedoklis varētu būt jo īpaši būtisks. Piemēram, kādai sievietei ar plašu kaulu iekaisumu krūšu kurvja priekšējā sienā. Izgriežot bojāto apvidu, pietrūks audu ar ko slēgt lielo defektu šajā sirdij un citiem iekšējiem orgāniem tik tuvajā rajonā.


Profesors Allens Bišops nodarbojas ar rekonstruktīvo mikroķirurģiju un šajā medicīnas nozarē veicis fundamentālus pētījumus. Profesors specializējies ekstremitāšu kaulu atjaunošanā un rokas ķirurģijā.


„Būdams ārkārtīgi kompetents ārsts, spožs zinātnieks un lielisks ķirurgs, Allens Bišops ir pieticīgs un vienkāršs: viņš braukā ar vecu auto, klausās klasisko mūziku un spēlē oboju. Būdams patīkams saskarsmē un nepretenciozs, Allens bieži brauc uz Vjetnamu, Taizemi, Latīņamerikas valstīm un Armēniju, kur māca jaunajiem ārstiem rekonstruktīvo un rokas ķirurģiju un, protams, bez maksas konsultē pacientus,” akcentē SIA „Brūču klīnika” valdes priekšsēdētājs Olafs Libermanis.


Mayo klīnika, kurā strādā Allens Bišops, ir viena no pasaules vadošajām slimnīcām, kas īpaši izveidota, lai ārstētu komplicētus pacientus. Mayo klīnikas mērķis ir nodrošināt palīdzību katram cilvēkam, neraugoties uz to, cik laika un naudas tajā ir jāiegulda.


Informāciju sagatavoja SIA „Brūču klīnika” sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga Rauba (tālr. 28288534)


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.