Rekordliels interesentu skaits apmeklē Enerģētikas muzeju Ķegumā muzeju nakts ietvaros

15.05.2010.

Muzeju nakts ietvaros Enerģētikas muzeju Ķegumā 15. maijā apmeklējis līdz šim lielākais interesentu skaits vienas dienas laikā – divi tūkstoši cilvēku. Speciāli šim vakaram sagatavotajā ekspozīcijā un izklaides pasākumu programmā apmeklētājiem bija iespējams ne vien iepazīties ar fotoizstādi, bet arī iesaistīties dažādās radošajās darbnīcās.


Muzeju nakts pasākuma atklāšanā ar uzrunām uzstājās AS „Latvenergo” valdes loceklis Arnis Kurgs, Ķeguma novada domes priekšsēdētājs Roberts Ozols un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas Kultūras, komunikācijas un informācijas sektora vadītāja Anita Vaivade.
Enerģētikas muzejā īpaši tika domāts par mazākajiem apmeklētājiem, kuri varēja aktīvi iesaistīties radošajās darbnīcās, apzīmējot knaģus un stikla traukus un kopā ar instalāciju meistariem dot jaunu dzīvi vecām lietām. Liela interese bērniem bija par smaržīgo bišu vaska sveču liešanu. Savukārt, kopā ar Dullo Didzi veiktie eksperimenti prasīja gan veiklību, gan drosmi. Pieaugušie tajā pat laikā varēja aplūkot fotoizstādi „Ķeguma spēkstacijas būvgaita caur Eduarda Krauca fotoobjektīvu” un konsultēties ar Latvenergo Energoefektivitātes centra pārstāvi par saimniecībā lietojamo elektroiekārtu elektroenerģijas patēriņa samazinājumu.


Pēc zināšanu pārbaudēm lielajiem un mazajiem bija iespēja plecu pie pleca pārvarēt pietiekami sarežģītus jautrus ģimenes stafetes posmus, savukārt spēku atjaunošanai ikviens muzeja nakts ciemiņš varēja pamieloties ar bukstiņbiezputru un karstām zāļu tējām. Bija atvērta arī tradicionālā un apmeklētāju iecienītā foto studija „Mirklis muzejā”, piedāvājot interesentiem nofotografēties uz E. Krauca fotogrāfijas fona.
Sarīkojumā apmeklētājus priecēja 2010. gada bērnu un jauniešu mūsdienu izpildītāju konkursa “Balss pavēlnieks” laureāti – bērnu popgrupa „Mazā odziņa” no Jelgavas Ingūnas Cines vadībā, kā arī Artūra Manguļa vokālās studijas grupas „The King Boys” priekšnesumi. Ik gadu pasākuma izskaņā ir kāds īpašs pārsteigums, – šoreiz tā bija dzīvespriecīgajai noskaņai atbilstošā atraktīvā bītboksa grupa „PeR”. 


Šī gada Muzeju nakts dalībnieku vienojošais vadmotīvs bija „Par tīru pasauli!”, kam pievienojās arī Enerģētikas muzejs, vienlaicīgi uzsverot arī Latvenergo izvēlēto darbības virzienu – „Vienoti zaļākai rītdienai!”


Andris Siksnis, AS “Latvenergo”
Ārējās komunikācijas daļas vadītājs
Tālr.: 67728811; 29286350


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.