Latfood turpina kartupeļu stādīšanas darbus

17.05.2010.

AS Latfood sadarbībā ar Latvijas zemnieku saimniecībām uzsācis kartupeļu stādīšanas darbus. Kopumā par kartupeļu audzēšanu, kas selekcionēti „Ādažu čipsu” ražošanai, uzņēmums noslēdzis sadarbības līgumus ar gandrīz 20 zemnieku saimniecībām. Šogad plānots iegādāties 11 tūkstošus tonnu kartupeļu, kas ir tikpat liels kartupeļu iepirkuma apjoms kā pērn.


“Sadarbībā ar ilggadīgiem sadarbības partneriem, atsevišķās zemnieku saimniecībās jau esam uzsākuši kartupeļu stādīšanas darbus, mainīgo laika apstākļu dēļ šogad darbi notiek nedaudz lēnāk kā pērn. Neskatoties uz to, esam optimistiski noskaņoti un jau tuvāko nedēļu laikā kartupeļu stādīšanas darbi tiks pabeigti,” informē Ilgvars Krūmiņš, AS Latfood agroservisa direktors.


Latfood kartupeļu čipsus ražo tikai no Latvijā audzētiem kartupeļiem. “Ādažu čipsu” ražošanā izmanto speciāli selekcionētas kartupeļu šķirnes Saturna, Marlen un Lady Rosetta. Šogad plānots uzsākt audzēt jaunu kartupeļu šķirni Mustang.


Turpina Ilgvars Krūmiņš: „Kartupeļiem, kas domāti čipsu ražošanai, ir augsts cietes saturs, kas nodrošina čipsu kraukšķīgumu, un zems cukura līmenis, kas čipsiem piešķir gaišu un zeltainu krāsu. Turklāt šie kartupeļi ir Latvijas klimatiskajiem apstākļiem piemērotāki. Līdz ar to, sadarbojoties ar Latvijas zemniekiem, Latfood spēj nodrošināt augstas kvalitātes vietējās izejvielas “Ādažu čipsu” produkcijas ražošanai.”


AS Latfood ir lielākais kartupeļu čipsu un sāļo uzkodu ražotājs Latvijā, ar aptuveni 45% lielu tirgus daļu. Tās specializācija ir kartupeļu čipsu un sāļo uzkodu ražošana. Uzņēmums dibināts 1993. gadā. AS Latfood kontrolē produkcijas kvalitāti, sākot no sertificēta kartupeļu sēklas materiāla izvēles, kartupeļu audzēšanas zemnieku saimniecībās, beidzot ar produkta ražošanu un izplatīšanu. Uzņēmuma produkcija Latvijā galvenokārt tiek realizēta ar zīmolu „Ādažu čipsi”, bet eksporta valstīs ar zīmolu „Taffel”. AS Latfood produkcija tiek eksportēta uz Lietuvu, Igauniju, Krieviju, Lielbritāniju, Gruziju, Kazahstānu un Azerbaidžānu.


Vairāk informācijas par AS Latfood www.cipsi.lv un draugiem.lv domubiedru grupā www.draugiem.lv/Adazu_cipsi vai www.twitter.com/Adazu_cipsi.


Papildinformācija:
Maija Dulle, Sabiedrisko attiecību konsultante
Mob.: 28825258, e-pasts:
maija@repute.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.