Pasaku dienas apmeklētājiem G4S Latvia piedāvās apgūt iemaņas pašaizsardzībā

16.05.2010.

„Pasaku varoņu pašaizsardzības skolā” ikviens interesents G4S ekspertu uzraudzībā bezmaksas varēs apgūt pašaizsardzības paņēmienus


Svētdien, 16.maijā, Vērmanes dārzā no pulksten 13.00 – 17.00 ģimenes svētku „Pasaku diena” laikā Latvijā vadošās drošības risinājumu kompānijas AS G4S Latvia drošības eksperti ikvienam interesentam piedāvās unikālu iespēju bez maksas apgūt pamata iemaņas pašaizsardzībā, kā arī uzzināt elementārus ieteikumus savai drošībai dažādās dzīves situācijās.  


„G4S mērķis ir aicināt laikus rūpēties par savu un savu tuvāko drošību, tādēļ visai ģimenei veltītajā pasākumā „Pasaku diena” ikvienam būs iespēja G4S drošības ekspertiem uzdot jautājumus par drošību un jautāt pēc padoma, kā arī ekspertu pavadībā apgūt pamata iemaņas pašaizsardzībā. Diemžēl ne vienmēr par ģimenes drošību aizdomājamies savlaicīgi, bet gan pēc tam, kad jau ir noticis kāds negadījums, kam tā noteikti nevajadzētu būt,” informē Ilze Jermacāne, AS G4S Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja


Neskatoties uz citu negatīvo pieredzi, sabiedrībā novērojami dažādi stereotipi par savu un līdzcilvēku drošību, tostarp, „Ar mani jau nekas nenotiks!”, „Esmu daudz ko apguvis, skatoties kinofilmas, un pēc nepieciešamības to izmantošu” vai arī – „Ko nu es, es jau tāpat nevarēšu sevi pasargāt – kā būs, tā būs.
„Tie ir tikai daži no izplatītiem stereotipiem, kas uz ārkārtas dzīves situācijām nesniedz visai objektīvu skatījumu, jo mūsu rīcība tajās ievērojami atšķiras. Par to ir vērts runāt un darīt visu iespējamo, lai, notiekot negaidītam pavērsienam, potenciālo uzbrucēju mēs spētu aizkavēt, samulsināt vai neitralizēt likumā paredzētajā kārtībā,” skaidro Ilze Jermacāne.


Pasakas jāmēģina saskatīt dzīves gudrības un noderīgi padomi, arī par drošību


Ilze Jermacāne: „Iespējams, pirmajā mirklī par to neaizdomājamies, taču pasakās ir ļoti daudz noderīgu dzīves gudrību un patiesību, tostarp padomi, arī par drošību – tie tikai jāprot saskatīt. Tādēļ G4S Latvia atbalsta šo pasākumu un pasaku lasīšanu, jo tas ir viens no veidiem, kā vecāki ar bērniem var pārrunāt dažādas situācijas un ieteicamo rīcību. Piemēram, pasaka „Sarkangalvīte” mums māca nekad neielaisties sarunās ar svešiniekiem, kā arī vienatnē nepārvietoties pa nepārskatāmām, neapdzīvotām vietām. Savukārt pasaciņa „Trīs sivēntiņi un vilks” atgādina, ka par savu un sava mājokļa drošību jārūpējas pārdomāti, nevis paļaujoties uz veiksmi – ka vējš neaiznesīs no salmiem celtu mājiņu!”


Vēl tikai pusmēnesis līdz vasaras brīvlaika sākumam, kad brīvā laika pavadīšana lielā mērā būs pašu bērnu ziņā. Tādēļ G4S Lativa drošības eksperti aicina ikvienu pieaugušo pārrunāt ar bērniem jautājumus par drošību. Vienmēr būt klāt un pasargāt otru nevar, taču ir iespējams savlaicīgi pārrunāt ieteicamo rīcību gan paaugstināta riska, gan ikdienišķās situācijās – uz ūdens, uz ceļa, uguns tuvumā, sabiedriskās vietās, kā arī mājās, kur saskaņā ar statistiku notiek visvairāk nelaimes gadījumu.


Par Pasaku dienu
Pasaku dienas 2010 laikā norisināsies pasaku lasīšana populāru cilvēku izpildījumā, bērnu radošā darbnīca, zīmēšana, pasaku vingrošana, leļļu teātra izrāde, mūziķu koncerts, kā arī citas intelektuālas un jautras aktivitātes. Pasākums turpmāk tiks rīkots katru gadu, un tie būs svētki visai ģimenei. Vairāk informācijas www.lasipasakas.lv


Uzziņai par G4S Latvia
AS G4S Latvia ir vadošā drošības risinājumu kompānija Latvijā, kas sniedz drošības pakalpojumus vairāk nekā 15 000 fiziskām un juridiskām personām, tostarp dažādu nozaru vadošajiem uzņēmumiem, kā arī klientiem valsts sektorā, izstrādājot individuālus drošības risinājumus un nodrošinot tehniskās un fiziskās apsardzes, kā arī montāžas un inkasācijas pakalpojumus. AS G4S Latvia ir TOP 10 lielākais privātais darba devējs valstī, nodarbinot vairāk nekā 1500 darbinieku.
G4S uzņēmums Latvijā ir pasaulē lielākās drošības risinājumu kompānijas G4S plc grupas uzņēmums Latvijā. Šobrīd G4S plc darbojas vairāk nekā 110 valstīs, nodarbināto skaitam pārsniedzot 585 000 cilvēku.
AS G4S Latvia ir viens no retajiem uzņēmumiem nozarē, kas saņēmis Industriālo drošības sertifikātu, Atzītās aizsardzības organizācijas Atbilstības sertifikātu un sertifikātu atbilstoši ISO 9001:2008 prasībām.


Informāciju sniedza:
Ilze Jermacāne
AS G4S Latvia Mārketinga un sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja


Informāciju sagatavoja:
Signe Znotiņa
Tel. 22016161; 67350501


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.