`NP Properties`: pirmajā ceturksnī iznomātas industriālās telpas 9580 kv.m. platībā

12.05.2010.

Šī gada pirmajā ceturksnī lielākais industriālo parku attīstītājs Latvijā „NP Properties” iznomājis vai pārjaunojis ražošanas, noliktavu un biroja telpas 9583 kv.m. platībā, kas ir par aptuveni 1500 kv.m. vairāk, nekā vidēji vienā ceturksnī pērn. 


Veiksmīgie telpu nomas rezultāti norāda arī uz aktīviem uzņēmēju mēģinājumiem pielāgoties situācijai un rast risinājumus, tostarp restrukturizācijas rezultātā pārceļot darbību uz mazākām, kompaktākām telpām.


Pērn novērojamā aktivitāte industriālo platību tirgū turpinās arī šogad
Kā liecina „NP Properties” novērojumi, aktivitāti industriālo telpu segmentā pamatā veicina uzņēmumu reorganizēšana, tostarp tās rezultātā radusies vajadzība pēc mazākām telpām, tirgus dalībnieku maiņa, kā arī nepieciešamība pielāgot telpas biznesa specifikai un kopumā mērķis atrast labāko tirgus piedāvājumu gan attiecībā uz kvalitāti, gan nomas maksu.


Elita Moiseja, „NP Properties” valdes priekšsēdētāja: „Joprojām saglabājas tendence, kad to uzņēmumu vietā, kuri atstājuši Latvijas tirgu vai kopumā izbeiguši darbību, tiek radīti jauni, nelieli biznesi, kas savukārt ir viens no pamata faktoriem, kas nodrošina aktivitāti industriālo telpu nomas tirgū. Ņemot vērā šo tendenci, būtiski pēc iespējas veicināt perspektīvu un inovatīvu biznesa ideju realizēšanu, kur savukārt liela nozīme ir banku kreditēšanai.” 


No pirmajā ceturksnī kopumā iznomātajiem 9583 kv.m. no jauna iznomātas telpas 5409 kv.m. platībā. Par „NP Properties” industriālo parku nomniekiem šogad kļuvuši tādi uzņēmumi kā reklāmas izstrādes uzņēmums SIA „Proof”, tabakas izstrādājumu ražotājs un vairumtirgotājs SIA „J.T. Seba”, biroja preču ražotājs un izplatītājs SIA „Fopi Ltd.”, tekstilrūpniecības uzņēmums SIA „Katūns”, reklāmas aģentūra SIA „Fotocube Concepts”, grāmatvedības pakalpojumu un konsultāciju uzņēmums SIA „A&I Consulting”, mārketinga un pētījumu kompānija „Teleresurs I Lettland” u.c.


Neskatoties uz pirmā ceturkšņa labajiem telpu nomas rezultātiem, „NP Properties” pārstāvji norāda, ka uzņēmuma finanšu rādītājus aktivitāte nomas tirgū nav būtiski ietekmējusi, un gada griezumā tie visticamāk saglabāsies iepriekšējā gada līmenī vai pat samazināsies, salīdzinājumā ar 2009.gadu. Tiesa, tik liels nozares kritums telpu un cenu ziņā kā pērn (samazinājums par 30%), šogad netiek prognozēts.


Par „NP Properties”
SIA „NP Properties” ir lielākais industriālo parku attīstītājs un apsaimniekotājs Latvijā, kas vairāku gadu laikā valsts lielākajās un stratēģiski nozīmīgākajās pilsētās izveidojis 8 industriālos parkus, kuru kopējā platība ir vairāk nekā 140 ha.


„NP Properties” industriālajos parkos darbojas aptuveni 120 nomnieku-pašmāju (68%) un starptautiski (32%) uzņēmumi, no kuriem lielākā daļa ir ražotāji, pārstāvot tādas tautsaimniecības nozares kā metāla, plastmasas, gumijas un koka apstrāde, poligrāfija, iesaiņojuma ražošana u.tml. Kopumā industriālo parku nomniekiem uz doto brīdi iznomātas ražošanas, noliktavu un biroju telpas 140 000 kv.m platībā.


Informāciju sniedza:
„NP Properties” valdes priekšsēdētāja
Elita Moiseja


Plašākai informācijai:
T. 67350501; 22016161


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.