AS ”Latvenergo” atklās elektromobiļu pirmo uzlādes vietu Latvijā

15.05.2010.

15. maijā Rīgā paredzētās elektromobiļu promocijas dienas „CO2 e-race” ietvaros AS „Latvenergo” atklās pirmo publiski pieejamo elektromobiļu uzlādes vietu Latvijā – tā atradīsies Rīgas centrā pie Kongresu nama. Ņemot vērā pašreiz vēl tikai veidojošos iedzīvotāju interesi un izpratni par attiecīgajām tehnoloģijām, pēc publiskā pasākuma uzlādes vieta pastāvīgai ekspluatācijai tiks pārcelta uz AS „Sadales tīkls” biroju Šmerļa ielā 1, kur uzlādi nākotnē varēs veikt Latvenergo koncerna elektriskais transports.


Kaut arī elektromobiļi Latvijā ir vēl maz izmantoti, tie gūst arvien lielāku piekrišanu Rietumeiropā un Amerikas Savienotajās valstīs kā videi draudzīgs un piesārņojumu mazinošs pārvietošanās līdzeklis. Līdzšinējā tehnisko iespēju attīstība likusi savlaicīgi domāt par atbilstošo tehnoloģiju ieviešanu arī Latvijā, tāpēc Latvenergo kā videi draudzīgus risinājumus atbalstošs uzņēmums ir nolēmis sniegt savu ieguldījumu nākotnes tehnoloģiju popularizēšanā. Ņemot vērā, ka elektromobiļu parādīšanās Rīgas ielās plašākā skaitā ir tikai laika jautājums, ko noteiks tehnoloģiju attīstības tempi, ir nepieciešams sākt domāt par atbilstošas infrastruktūras attīstīšanu jau šodien.


„CO2 e-race” laikā pasākuma dalībniekiem Latvenergo elektro uzlādes punktā tiks nodrošināta iespēja bez maksas uzpildīt videi draudzīgo „degvielu”. Ņemot vērā, ka pasākumā plānojuši piedalīties vairāk kā 20 automobiļu no 4 valstīm, paredzams, ka pirmais šāda veida uzlādes punkts savā pirmajā oficiālās ekspluatācijas dienā būs ievērojami noslogots. Atklātais uzlādes punkts elektromobiļiem būs pieejams bez maksas tāpēc ikviens, kura lietošanā Rīgā būs ar elektrību darbināms pārvietošanās līdzeklis ar atbilstošo uzlādes savienojošo elementu, būs aicināts izmantot Latvenergo nodrošināto iespēju.


Ar elektroenerģiju darbināmie automobiļi kā videi draudzīgs un „zaļš” pārvietošanās līdzeklis ir solis uz priekšu cīņā par siltumnīcas efektu radošo izmešu samazinājumu atmosfērā. Tāpēc, arī Latvenergo aktīvi atbalsta videi draudzīgo tehnoloģiju izmantošanu, iesaistoties Dānijas Kultūras institūta rīkotajā pasākumā „CO2 e-race”, kas paredzēts kā videi draudzīgo pārvietošanās līdzekļu popularizēšanas akcija. Šī projekta kopējais mērķis ir palielināt sabiedrības izpratni par globālajām klimata izmaiņām, kā arī demonstrēt risinājumus to novēršanai.


Interesenti jau iepriekš, gan šogad, gan arī pērn, varēja iepazīties ar ekspertu viedokļiem un ieskatu elektromobiļu nozares attīstībā un ar to saistītajām nozares aktualitātēm gan pasaulē, gan Latvijā AS „Latvenergo” Energoefektivitātes centra rīkotajos semināros par individuālo elektrotransportu. Zīmīgi, ka šis seminārs, gluži kā citi līdzīgi, kuros tika stāstīts par dažādiem elektroenerģijas efektīvas izmantošanas aspektiem, pulcēja lielu interesentu skaitu. Klausītājiem tika piedāvāta arī iespēja izmēģināt gan elektrisko automašīnu, gan arī izbraukt ar elektriskajiem velosipēdiem.


Andris Siksnis, AS “Latvenergo”
Ārējās komunikācijas daļas vadītājs
Tālr.: 67728811; 29286350


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.