Kursu beidzēji Preiļos realizēs projektu

07.05.2010.

7. maijā Preiļos noslēdzās kursi septiņu dalībnieku grupai, kuri no 2009. gada decembra apguva projektu vadību. Valsts Nodarbinātības aģentūra bija izsludinājusi programmu cilvēkiem, kuri darbā nodarbināti uz nepilnu slodzi, lai, nezaudējot darbu, varētu mācīties un iegūt papildus kvalifikāciju. Kursu dalībnieki bija ar augstāko vai vidējo speciālo izglītību, un mācību laikā saņēma arī stipendiju.


Noslēgumā dalībnieki saņēma apliecības, ko izsniedza kursu organizētājs – mācību centrs „Buts”. Mācību centra Līvānu filiāles vadītāja Astrīda Klauža pastāstīja, ka programma bija interesanta, jo varēja sevi pilnveidot un iegūt jaunas zināšanas gan darbam, gan privātajai dzīvei. Kursanti bija aktīvi, tāpēc apmācībās iegūtās zināšanas tika ieguldītas praktiskā darbā. Grupas projekts „Preiļu pilsētas „Lauktehnikas mikrorajona” sabiedriskā transporta pieturvietas nojumes ierīkošana” tika iesniegts Latvijas – Holandes projektu konkursā „Sabiedrība ar dvēseli”, tas saņēma finansiālu atbalstu 350 latu apmērā. Preiļu novada dome projektam ir piešķīrusi 350 latu līdzfinansējumu. 


Projekta realizācija sāksies vasarā, šobrīd SIA „Preiļu santehniķis” ir pasūtīta konstrukcija pieturvietai. Projekta dalībnieki, kas ir pārsvarā sievietes, strādās kopā ar vīriem un draugiem, talkā tiks aicināti arī Mehanizatoru ielas mikrorajona iedzīvotāji, lai izgatavoto konstrukciju savienotu un iecementētu. Rezultātā pilsētā būs uzstādīta jauna un pievilcīga autobusu pietura, kas aizsargās iedzīvotājus no lietus un vēja, un neapšaubāmi, būs ieguvums jebkuram pilsētas iedzīvotājam, kurš gaidīs autobusu. 


Projektam paredzētā nauda ir paredzēta materiālu iegādei un SIA „Preiļu santehniķis” speciālistu darba apmaksai, pārējie darbi tiks veikti brīvprātīgi.


Astrīda Klauža informēja, ka tāda paša apmācību modeļa ietvaros šobrīd zināšanas apgūst vēl divas kursantu grupas – galdnieki un kokapstrādes operatori.


Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste


 

Pēdējās izmaiņas: 07.05.2010.