Augstskolas aicina uz ceļojošā „Zaļā punkta kausa” izcīņu

12.05.2010.

Latvijas Zaļais punkts aicina Latvijas augstskolu studentus iesaistīties izglītojošā projektā ar sacensības elementiem – „Zaļā punkta kauss”. Projekta mērķis ir motivēt studentus uzņemties iniciatīvu, ieviešot videi draudzīgus principus augstskolas un kopmītņu dzīves ikdienā, kā arī popularizējot videi draudzīga dzīvesveida ideju.


Lai iesaistītos projektā, zaļi domājošo augstskolu studentu pašpārvaldēm līdz 2010.gada 31.maijam jāsagatavo priekšlikumi, kuru ieviešana ļaus padarīt augstskolas un studentu dzīvi videi draudzīgāku. Jūnijā interesi izrādījušo augstskolu studentu pārvaldes tiksies un dokumentā „Zaļais memorands” vienosies par kolektīviem principiem, kurus augstskolas apņemas ievērot, lai savas augstskolas ikdienu padarītu zaļāku. Piemēram – taupot elektroenerģiju, ūdeni, šķirojot atkritumus, nododot pārstrādei baterijas un nolietotās elektropreces, kā arī organizējot izglītojošas aktivitātes studentiem un augstskolas personālam. Bet 2010.gada rudenī sāksies un 2011.gada pavasarī noslēgsies sacensība par „Zaļā punkta kausu”, kuru iegūs tā augstskola, kurai vispilnīgāk būs izdevies ieviest „Zaļajā memorandā” minētās vides saudzēšanas aktivitātes.
Projekts ir plānots ilgtermiņā, un katru gadu no jauna tiks veikta augstskolu izvērtēšana, lai noteiktu attiecīgajā gadā zaļāko augstskolu, kas saņems ceļojošo kausu.


Vairāk informācijas, idejas studentu viedokļu apkopošanas organizēšanai un studentu pārvalžu kontakti http://www.zalais.lv/lv/sabiedribai/kur_skirot_latvija/zalais_kauss/
Zane Onkele
Tālr. 67 804 067
zane@ekomedia.lv
Rita Bubina
Tālr. 67 039 813
rita@zalais.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.