Ko ceļotājs savā bagāžā drīkst ievest no Krievijas vai Baltkrievijas, nemaksājot nodokļus

30.04.2010.


LATGALES NODOKĻU UN MUITAS ADMINISTRĀCIJA
Rīgas iela 4/6, Daugavpils, LV-5401, tālr. 65406200, fakss 65406216, e-pasts:
LRI.lietvediba@vid.gov.lvwww.vid.gov.lv


Ieceļojot Latvijā no valsts, kas nav Eiropas Savienības dalībvalsts, piemēram, ASV, Krievijas, Baltkrievijas u.c., bez nodokļu nomaksas braucot pa sauszemi Jūs drīkstat ievest:


1. Rūpniecības preces personīgai lietošanai, savam patēriņam vai dāvanām, ja to kopējā vērtība vienai personai nepārsniedz 210 Ls;


2. Tabakas izstrādājumus, alkoholiskos dzērienus un degvielu, ko ieved personīgajā bagāžā, ievērojot noteiktos daudzuma ierobežojumus ar nosacījumu, ka tie paredzēti fiziskās personas personīgai vai ģimenes lietošanai:
Tabakas izstrādājumus:
40 cigaretes vai
20 cigarillas (cigāri, kas katrs sver ne vairāk par 3 gramiem), vai
10 cigārus, vai
50 gramus smēķējamās tabakas.
Alkoholiskos dzērienus:
1) 1 litru destilētu dzērienu un alkohola, ja alkohola saturs pārsniedz 22%; nedenaturētu etilspirtu ar spirta tilpumkoncentrāciju 80% un vairāk vai
2) 2 litrus destilētu dzērienu, alkohola un aperitīvu uz vīna vai alkohola bāzes, kuru alkohola saturs nepārsniedz 22%; dzirkstošo vīnu, deserta (liķiera) vīnu
3) 4 litrus nedzirkstošo (negāzēto) vīnu;
4) 16 litrus alus.


Personām, kas jaunāks par 18 gadiem, atbrīvojumi no nodokļu maksājumiem tabakas un alkoholisko izstrādājumu ievešanai netiek piešķirti.


Piemēri pieļaujamo alkoholisko dzērienu daudzumu pārvietošanai bez nodokļu nomaksas:
1) 1litru stiprā alkoholiskā dzēriena, kura tilpumkoncentrācija pārsniedz 22% (degvīns, konjaks, brendijs, viskijs u.c.), 4 litri(negāzētā) vīna (baltais, sarkanais, sausais, saldais, pussaldais, pussausais u.c.) un 16 litrus alus;
vai
2) 2 litrus alkoholisko dzērienu, kuru tilpumkoncentrācija nepārsniedz 22% (liķieri, uzlējumi, dzirkstošie(gāzētie)vīni, šampanietis u.c.), 4 litri(negāzētā) vīna (baltais, sarkanais, sausais, saldais, pussaldais, pussausais u.c.) un 16 litrus alus;


Naftas produktus (degvielu):
1) transportlīdzekļa degvielas standarttvertnē;
2) degvielas pārvietojamās tvertnēs – ne vairāk kā 10 litrus vienam transportlīdzeklim.
 Akcīzes preču ievešanu  neuzskata par komerciālu, ja tā nenotiek regulāri (ne biežāk kā vienu reizi dienā) un tās ieved tādā daudzumā un vērtībā, kas neliecina, ka tās tiek ievestas komerciālā nolūkā.


3. Bez Sanitārās robežinspekcijas kontroles, Eiropas Savienības teritorijā no trešajām valstīm, kas nav ES dalībvalstis, drīkst ievest 10 kilogramus pārtikas produktu, kas:
– nav dzīvnieku izcelsmes (cukurs, augu eļļa, augļi, dārzeņi);
– maize, kūkas, cepumi, citi konditorejas izstrādājumi, kuru sastāvā nav gaļas produktu, vai kuri nav pildīti ar gaļu;
– šokolādes un konditorijas izstrādājumi (cepumi, šokolāde, konfektes,);
– makaronu izstrādājumi un nūdeles, kas nav jaukti vai pildīti ar gaļas produktiem;
– kombinētie pārtikas produkti, kuru sastāvā nav apstrādātu vai svaigu gaļas vai piena produktu un ir mazāk nekā 50% apstrādātu olu vai zvejas produktu (majonēze, olīvas ar zivju pildījumu).


Pastāvot riskam, ka Eiropas Savienības (turpmāk – ES) teritorijā varētu ievest slimības, ir izstrādātas stingras prasības dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktu ievešanai ES teritorijā no trešajām valstīm, kas nav ES dalībvalstis (Krievija, Baltkrievija).


Sakarā ar to, informējam, ka, bez oficiālās veterinārās robežkontroles Latvijas Republikā ceļotājiem pilnībā ir aizliegta gaļas, gaļas produktu, piena un piena produktu ievešana!


Bez veterinārās robežkontroles personīgam patēriņam no trešajām valstīm nelielā daudzumā drīkst ievest:
• Zvejas produktus (ieskaitot svaigas, saldētas, žāvētas, sālītas, kā arī termiski apstrādātas zivis un citus zvejas produktus) ar nosacījumu, ka
– svaigas zivis ir izķidātas,
– kopējais zvejas produktu svars uz vienu cilvēku nepārsniedz 20 kilogramus.
• Citus dzīvnieku izcelsmes produktus, ja to kopējais svars nepārsniedz 2 kilogramus uz vienu cilvēku (olas, medus, gliemeži u.c.).
 
Ņemot vērā iepriekš minēto, fiziskā persona personīgam patēriņam no trešajām valstīm var ievest 20kg zvejas produktu, 2kg dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktu (izņemot gaļu, gaļas produktus, pienu un piena produktus) un 10kg citu pārtikas produktu.


Ja ievedamo pārtikas produktu daudzums pārsniedz noteiktās ievešanas normas, tad šie pārtikas produkti tiek pakļauti Sanitārās robežinspekcijas kontrolei, kas arī pieņem lēmumu par tālāko rīcību ar ievedamajiem pārtikas produktiem.


Ņemot vērā visu iepriekš minēto, pirms došanās uz ārzemēm, lai nepiedzīvotu nepatīkamus mirkļus šķērsojot muitas robežu un izvairītos no pārpratumiem, lūdzam griezties tuvākajā muitas iestādē vai PVD Sanitārajā robežinspekcijā, lai saņemtu konkrētu informāciju par ievedamo produktu normām.


Ingrīda Geriņa
VID Latgales nodokļu un muitas administrācijas
Biroja priekšniece
tālr.65406211


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.