Naktīs no 2. uz 3. maiju un no 3. uz 4. maiju LTV1 ēterā pirmo reizi televīzijas vēsturē – nebijusi akcija: LATVIEŠU FILMU NAKTS un DZIESMU NAKTS!

02.05.2010.

Latvijas Televīzija aicina visas Latvijas pašvaldības rosināt un mudināt savu pilsētu un novadu iedzīvotājus iedibināt jaunu tradīciju svētku gaidīšanā un svinēšanā – visiem kopā satikties LTV veidotajā Filmu naktī un Dziesmu naktī!


Tas būs brīdis pirms svētkiem.


Brīdis divu nakšu garumā pirms mūsu Neatkarības dienas.


Brīdis, kurā izdzīvot, atcerēties, pārdomāt un izjust laiku, gan krietni pirms 1990. gada 4. maija, gan šajā divdesmitgades skrējienā.


Brīdi pirms svētkiem Latvijas Televīzija aicina uz Filmu nakti un Dziesmu nakti!
Vari to baudīt vienatnē vai ģimenes lokā pie televizora.


Bet varbūt saaicini kaimiņus, izliec logā televizoru un skaties Filmu nakti dārzā zem plaukstošiem ābeļzariem?


Varbūt pilsētas centrā sanāk dziedošu jauniešu pulciņš, kāds ir parūpējies par ekrānu un projektoru, un pilsēta tiek iešūpota dziesmu viļņos no nakts līdz ausmai?


Tāds būs brīdis pirms svētkiem.
Izjūti to arī tu!


FILMU NAKTS
Naktī no 2. uz 3. maiju LTV1 ēterā pirmo reizi televīzijas vēsturē – nebijusi akcija: LATVIEŠU FILMU NAKTS!
Tajā ietvertas piecas filmas no latviešu kino zelta fonda, kas nav izvēlētas nejauši, jo vēsturiskā pēctecībā simbolizē mūsu iekšējās brīvības ceļu paralēlēs ar valsts varu: plkst. 00:10 – filma „Ceplis”, plkst. 1:45 – „Agrā rūsa”, plkst. 3:20 – „Kad lietus un vēji sitas logā”, plkst. 4.55 – „Dāvana vientuļai sievietei” un plkst. 6:10 – „Elpojiet dziļi!”


DZIESMU NAKTS
Svētku priekšvakaru – 3. maiju – un svētku rītu – 4. maiju – savienos DZIESMU NAKTS, kurā apvienoti saviļņojošākie tautas sadziedāšanās mirkļi. Plkst. 23:30 – XXIV Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētki. Tautas sadziedāšanās Mežaparkā. Plkst. 1:55 – „Cēsīm – 800”. Raimonda Paula dziedāšanas svētki”, plkst. 4:00 – Jauniešu koru koncerts Skonto stadionā.


Ar cieņu –
Edgars Kots
LTV ģenerāldirektors


Rīgā, 2010. gada 26. aprīlī


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.