Tapoto šaļļu izstāde un to darināšanas radošā darbnīca Aizkalnē

30.04.2010.

Tapošana ir ļoti sens adīšanas veids, kura pamatā ir dzijas cilpu mešana ap tapiņām. Visvienkāršākais šāda rokdarba paņēmiens ir izmantot parastu siena grābekli, kas pavērsts ar zariem uz augšu. Tapot ir tik vienkārši, ka to var paveikt sieviete, vīrietis un bērns, tikai nepieciešams nedaudz pacietības un māka skaitīt desmit apjomā, dzija un grābeklis vai arī dēlītis ar iedzītām koka tapiņām vienādos attālumos viena no otras. Tik necili top skaista, eleganta un smalka šalle.


Aizkalnes pagasta pārvaldes zālē no 13.aprīļa līdz 22.aprīlim bija skatāma tapoto šaļļu izstāde, kurā savus darinājumus bija izstādījušas Aglonas novada biedrības ,,Neaizmirstule” sešas dalībnieces.


Bet 22. aprīlī cītīgākās Aizkalnes rokdarbnieces sanāca uz radošo darbnīcu, lai iemācītos tapošanu pašas. Aglonas novada biedrības ,,Neaizmirstule” vadītāja Inta Reča nebija skopa un šo ,,mākslu” ierādīja aizkalnietēm. Rezultāts iepriecināja pašas darinātājas un drīzumā liks brīnīties arī citiem. Dažādās dzijas apvīšanas metodes ap tapiņām, izveido citādus valdziņus un rakstus. Tapošanu viegli iemācījās arī tās dāmas, kurām līdz šim rokdarbi nebija sirdslieta un atzina šo veidu par vienkāršu esam.. Tagad daudzās Aizkalnes mājās izbaudīs tapošanas prieku un drīzumā citus iepriecinās ar saviem darinājumiem.

Pēdējās izmaiņas: 30.04.2010.