Atgādinājums par ciparu TV kanālu frekvenču maiņu

21.04.2010.

Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC) atgādina, ka šonakt laikā no plkst. 1 – 5 tiks sākta radiofrekvenču kanālu maiņa, nacionālos TV kanālus ‘’pārceļot’’ uz zemākām frekvencēm. Darbi turpināsies vēl divas naktis – līdz 22. aprīlim.


Pateicoties kanālu ‘’pārcelšanai’’, uzlabosies bezmaksas televīzijas kanālu uztveramība ciparu apraidē visā Latvijas teritorijā, kā arī tiks palielināta Virszemes televīzijas maksas kanālu apraides teritorija.


Ja no rīta, ieslēdzot televizoru, televīzijas kanāli ir pazuduši no ierastajām frekvencēm, Virszemes televīzijas skatītājiem ir  vienkārši jāveic TV programmu automātiskā meklēšana, un dekoders pats atradīs vajadzīgo programmu, skaidro LVRTC tehniskais direktors Māris Rutks.


Pēc kanālu pārkārtošanas frekvencēs televizora ekrānā var parādīties dažādi uzraksti – vājš signāls, nav programmu, digitālās plūsmas atjaunošana u.c. Var arī neparādīties nekāds uzraksts, bet ekrānā būs melna bilde. „Jebkurā gadījumā – aicinu cilvēkus nesatraukties, bet brīdī, kad pazūd kanāli, vienkārši veikt automātisko kanālu meklēšanu,” uzsver M.Rutks. (Informācija, kā pārskenēt kanālus, atrodama dekoderu instrukcijā, kā arī Lattelecom mājas lapā www.lattelecom.lv. Par to šobrīd informē arī paši telekanāli.)


Ja neizdodas kanālu pārskenēšanu veikt pašu spēkiem, iedzīvotāji aicināti zvanīt uz klientu servisa tālruni 177, un operatori palīdzēs soli pa solim to veikt.


!Šīs izmaiņas, kuras bija iespējams īstenot, atbrīvojoties frekvenču resursiem analogajā apraidē, neattiecas uz maksas televīzijas skatītājiem, kuri šobrīd lieto kabeļtelevīzijas, satelīttelevīzijas un Interaktīvās televīzijas pakalpojumus, kā arī uz tiem iedzīvotājiem, kuri vēl skatās analogo televīziju.


Ieva Līne,
LVRTC sabiedrisko attiecību vadītāja
Tālr.: 67108744, 29251858
e-pasts:
ieva.line@lvrtc.lv
www.lvrtc.lv

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.