AS Latfood plāno iepirkt 11 000 tonnas Latvijas kartupeļu

21.04.2010.

Šogad AS Latfood plāno iegādāties 11 tūkstošus tonnu kartupeļu, kas ir tikpat liels kartupeļu iepirkuma apjoms kā pērn. Drīzumā uzņēmums plāno slēgt līgumus ar zemnieku saimniecībām par kartupeļu audzēšanu, kas selekcionēti tieši „Ādažu čipsu” ražošanai. Kopumā čipsu ražošanā paredzēts izmantot četras kartupeļu šķirnes, kur viena no tām – Mustang – šogad speciāli ražošanai tiek audzēta pirmo reizi.


“Mēs nemainīgi kartupeļu iepirkuma jomā sadarbojamies ar Latvijas vietējām zemnieku saimniecībām, no kurām esam iepirkuši, iepērkam un arī nākotnē iepirksim kartupeļus. Tā kā mūsu sadarbība vairāku gadu garumā ir bijusi abpusēji veiksmīga, to noteikti vēlamies turpināt un attīstīt. Uzskatu, ka tikai pašu mājās audzēts kartupelis atbilst mūsu ražošanas augstajām prasībām, lai gala produkts būtu izcilā kvalitātē. Šogad, līdzīgi kā citus gadus, plānojam iegādāties aptuveni 11 000 tonnu kartupeļu,” saka Valdis Blūms, AS Latfood valdes priekšsēdētājs.


“Domāju, ka kartupeļu stādīšanas darbus uzsāksim ar nedēļas nobīdi, ņemot vērā to, ka šogad bijusi gara ziema un gaidāms vēls pavasaris. Jau šobrīd esam uzsākuši kartupeļu sēklu atlasi un tuvākajā laikā tiks slēgti pirmie līgumi ar zemnieku saimniecībām,” norāda Ilgvars Krūmiņš, AS Latfood agroservisa direktors.


Latfood kartupeļu čipsus ražo tikai no Latvijā audzētiem kartupeļiem. “Ādažu čipsu” ražošanā izmanto speciāli selekcionētas kartupeļu šķirnes Saturna, Marlen un Lady Rosetta. Šogad plānots uzsākt audzēt jaunu kartupeļu šķirni Mustang.


Turpina Ilgvars Krūmiņš: „Kartupeļiem, kas domāti čipsu ražošanai, ir augsts cietes saturs, kas nodrošina čipsu kraukšķīgumu, un zems cukura līmenis, kas čipsiem piešķir gaišu, zeltainu krāsu un gardu izskatu. Turklāt šie kartupeļi ir Latvijas klimatiskajiem apstākļiem piemērotāki. Līdz ar to, sadarbojoties ar Latvijas zemniekiem, Latfood spēj nodrošināt augstas kvalitātes vietējās izejvielas “Ādažu čipsu” produkcijas ražošanai.”


AS Latfood ir lielākais kartupeļu čipsu un sāļo uzkodu ražotājs Latvijā, ar aptuveni 43% lielu tirgus daļu. Tās specializācija ir kartupeļu čipsu un sāļo uzkodu ražošana. Uzņēmums dibināts 1993. gadā. AS Latfood kontrolē produkcijas kvalitāti, sākot no sertificēta kartupeļu sēklas materiāla izvēles, kartupeļu audzēšanas zemnieku saimniecībās, beidzot ar produkta ražošanu un izplatīšanu. Uzņēmuma produkcija Latvijā galvenokārt tiek realizēta ar zīmolu „Ādažu čipsi”, bet eksporta valstīs ar zīmolu „Taffel”. AS Latfood produkcija tiek eksportēta uz Lietuvu, Igauniju, Krieviju, Lielbritāniju, Gruziju, Kazahstānu un Azerbaidžānu.


Vairāk informācijas par AS Latfood www.cipsi.lv un draugiem.lv domubiedru grupā www.draugiem.lv/Adazu_cipsi vai www.twitter.com/Adazu_cipsi.


Papildinformācija:
Maija Dulle, Sabiedrisko attiecību konsultante
Mob.:28825258, e-pasts:
maija@repute.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.