Latvijā pirmo reizi interneta tiešraidē varēs noskatīties teātra izrādi – leģendāros JRT `Latviešu stāstus` ar Gundaru Āboliņu

25.04.2010.

Jaunais Rīgas teātris, pateicoties Lattelecom nodrošinātajam optiskā interneta pieslēgumam 25. aprīlī, plkst. 19:00 pirmo reizi Latvijā piedāvās unikālu iespēju interneta tiešraidē bez maksas noskatīties daļu no leģendārās Jaunā Rīgas teātra izrādes „Latviešu stāsti” – Gundara Āboliņa stāstu par izbijušā jūrnieka dzīvi un pasaules redzējumu.


Izrādi ekskluzīvi translēs portāls Apollo.lv un to bez maksas varēs noskatīties 1500 interneta lietotāju, kas būs pieteikušies translācijai reģistrējoties portālā www.apollo.lv/tiesraide.
Reģistrācija sāksies pirmdien, 19.aprīlī plkst. 9:00 


Lai nodrošinātu kvalitatīvu un nepārtrauktu izrādi, interneta tiešraides skatītāju skaits ir limitēts, taču lai būtu ievērots godīguma un taisnīguma princips, pirmie 1000 skatītāji varēs pieteikties rindas kārtībā, bet atlikušās 500 vietas tiks izlozētas no pārējiem pieteikumiem.


Jaunā Rīgas teātra aktieris Gundars Āboliņš: „Teātris ir un paliek notikums, kas paģēr klātbūtni! Tieša enerģijas apmaiņa starp publiku un aktieriem izrādei ir ļoti būtiska. Tomēr šis eksperiments, atļaušos to tā saukt, ir man izaicinājums un rada tīri profesionālu interesi – “Kas no tā iznāks?”. Ir taču cilvēki, kuri šobrīd uz teātri atnākt nevar un, iespējams, dažādu apstākļu dēļ nevarēs nekad. Tad šādi teātris atnāk pie viņiem! Interesanta tā sajūtu ķīmija!”
„Pasaules tendences rāda, ka jaunākās tehnoloģijas lieliski sadzīvo ar mākslas un kultūras notikumiem – augstvērtīgu operas un teātra izrāžu tiešraides ārzemēs kļūst arvien populārākas, un tādējādi tehnoloģijas tuvina skatītājus mākslas pasaulei.


Optiskais tīkls ir lieliski piemērots šādai aktivitātei, jo tikai ar kvalitatīvu internetu ir iespējams pilnībā izbaudīt šāda veida tiešraidi. Mums ir prieks, ka iedzīvotāji visā Latvijas teritorijā pirmo reizi varēs šādi baudīt teātra mākslu,” gandarīta Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča, īpaši aicinot šo tiešraides iespēju izmantot ārpus Rīgas dzīvojošajiem iedzīvotājiem, kam ceļš līdz galvaspilsētas teātriem tālāks.


Lattelecom optiskā interneta eksperti norāda – pilnvērtīgai un nepārtrauktai tiešraidei skatītājam nepieciešamais interneta ātrums ir vismaz 600 Kbps.


Līdz ar „Latviešu stāstu” tiešraidi JRT sadarbība ar Lattelecom nebeidzas – uzņēmums ir teātrī ierīkojis optisko pieslēgumu, kas nodrošinās ātru un stabilu interneta darbību un uzlabos JRT on-line biļešu iegādes sistēmu. Milzīgā skatītāju pieprasījuma dēļ līdz šim tā ļoti bieži tika traucēta.


Par Latviešu stāstiem
Teātra kritiķe un pētniece Līga Ulberte par „Latviešu stāstiem”: „.. apliecinājums JRT aktieru profesionālajai varēšanai, jo, nenoliedzot projekta iniciatora Alvja Hermaņa nopelnus, atsevišķie stāsti ir suverēnas monoizrādes, kuru aktieri ir dramaturgi, režisori un galvenās lomas tēlotāji vienlaikus. .. mani Latviešu stāsti uzrunā ar uzmanību, kas veltīta reāla cilvēka individuālajam liktenim. .. Alvis Hermanis un JRT aktieri apliecina, ka autobusa šoferis, bērnudārza audzinātāja, striptīza dejotāja un Latviešu karavīrs Irākā ir gana interesanti, skaisti, vērtīgi, lai kļūtu par mākslas tēliem” (Māksla Plus, 2005. Nr.4).


Par Lattelecom optisko internetu
Optiskais kabelis informāciju pārraida ar gaismas jeb lāzera palīdzību, kas sniedz lielāku kapacitāti, lielāku datu caurlaidību un lielāku ātrumu. Lattelecom optiskais tīkls ir augstākās kvalitātes interneta piedāvājums, kas katram lietotājam nodrošina unikālu pieslēgumu. Lattelecom optiskais tīkls šobrīd tiek izbūvēts lielākajās Latvijas pilsētās – Rīgā, Daugavpilī, Valmierā, Ventspilī, Jūrmalā un Salaspilī, bet jau tuvākajā laikā darbus plānots uzsākt arī citur.
Reģistrēšanās izrādei un sīkāka informācija: www.apollo.lv/tiesraide


Papildus informācijai:
Andra Rutkēviča
Jaunā Rīgas teātra mārketinga daļas vadītāja
tel: +371-67283225
e-pasts:
andra@jrt.lv


Lāsma Trofimova
Lattelecom sabiedrisko attiecību konsultante
Telefons: 26480407
e-pasts:
lasma.trofimova@ka.lv


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.