Lielais nodokļu slogs kavē jaunu uzņēmumu dibināšanu

12.04.2010.

Viena no vecākā būvmateriālu vairumtirgotāja Latvijā SIA “EBS” pārstāvis Dzidris Augustinovičs norāda, ka šobrīd uzņēmumiem Latvijā nodokļu slogs ir pārāk augsts un tas kavē jaunu uzņēmumu veidošanos. Tāpēc valdībai jālemj par nodokļa sloga samazināšanu jaunajiem uzņēmējiem, kas nodarbojas ar ražošanu vai veic nozīmīgu ieguldījumu ražošanas attīstībā, ļaujot pirmajos darbības gados maksāt tikai pievienotās vērtības nodokli (PVN).


“Latvijā izeja no ekonomiskās lejupslīdes tiek saskatīta uzņēmējdarbības vides attīstībā – dibinot jaunus uzņēmumus un atbalstot mazos ražotājus, taču pieņemtie lēmumi valsts nodokļu politikā darbojas pretējā virzienā, radot milzīgu nodokļu slogu, ko jauns uzņēmējs nav spējīgs nest,” uzskata Dzidris Augustinovičs, SIA „EBS” valdes priekšsēdētājs


Valstij esot jāatbalsta jaunie uzņēmēji, pirmajos darbības gados mazinot lielo nodokļu slogu – atceļot IIN un sociālā nodokļa maksājumus, ļaujot uzņēmumam maksāt tikai PVN. Darbinieku sociālās garantijas šajā laika periodā būtu jānodrošina valstij, gadījumā, ka uzņēmums šajā laikā vēl nav spējis nostāties uz kājām. Tādejādi valsts sniegtu pozitīvu atbalstu jaunajiem uzņēmējiem, radot iespēju attīstīties.


Arī būvniecībā, līdzīgi kā citās nozarēs, pasūtītāji arvien biežāk izvēlas sadarboties ar vietējiem uzņēmējiem un ražotājiem, priekšroku dodot Latvijā ražotiem būvmateriāliem. Tieši ražošana ir tā nozare, kuras attīstībai ir nepieciešams ilgs laiks un investīcijas. Savukārt lielais nodokļu slogs kavē uzņēmuma attīstību un ir viens no iemesliem, kāpēc veidojas ēnu ekonomika. Mazinot nodokļu slogu, uzņēmums varēs atbrīvot un ģenerēt kapitālu – ieguldot to atpakaļ uzņēmumā un veidojot augstu pievienoto vērtību.


“Valsts būs ieguvēja no šādas nodokļu sloga mazināšanas jaunajiem uzņēmējiem – veidosies jaunas darba vietas, līdz ar to nebūs jāmaksā bezdarbnieku pabalsti, bet uzņēmējdarbības videi tiks radīta iespēja attīstīties un pilnveidoties, turklāt uzņēmējdarbības veicināšanai tiks atbrīvoti privātā kapitāla līdzekļi, kas šobrīd noguldīti banku depozītos, līdz ar to nodokļu sloga mazināšana veicinās naudas aprites attīstību valstī, “ skaidro Dz. Augustinovičs. Par SIA “EBS”:
Būvniecības materiālu vairumtirgotājs dibināts 2000. gada novembrī. Viens no vadošajiem interjera elementu un būvniecības materiālu importētājiem vairumtirgotājiem visā Latvijā. SIA “EBS” ir nodibinājusi veiksmīgu sadarbību ar būvmateriālu ražotājiem no visas Eiropas, kā arī ASV. Lielākie uzņēmuma piegādātāji atrodas Itālijā, Vācijā un ASV.

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.