Latgales mākslinieču Vijas Stupānes un Vēsmas Ušpeles gleznu izstāde „Ceļavējš Preiļos”

16.04.2010.

A/s Preiļu siers administratīvajā  ēkā (Raiņa bulvāris 13a, Preiļi)
Atklāšanas pasākums 16. aprīlī plkst. 15.00
Pasākumā muzicē seno mūzikas instrumentu meistars Aleksandrs Maijers.


Via – ceļš.
Vija Stupāne dzimusi 1976. gada 12. decembrī. Beigusi Rēzeknes mākslas vidusskolas dizaina nodaļu, Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu. Māmiņa četriem bērniem.
Vijai patīk gleznot un viņa glezno to, kas patīk. Tie ir ziedi, daba, dažādas kompozīcijas, taureņi. Audekls. Eļļa. Vienkārši, bez zemtekstiem. Skaties un pats saproti. Māksliniecei svarīgs ir pats darba process, sajūtas un gala rezultāts. Viņas darbos viss zied, snieg un lido!


Vēsma – vējš.
Vēsma Ušpele dzimusi 1973. gada 15. novembrī.. Absolvējusi Smiltenes lauksaimniecības skolu, Rēzeknes mākslas koledžu, Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāli. Mīl darīt to, kas patīk – spēlēties ar krāsām.
Vispārinājumu un mākslinieciska tēla statusu Vēsmas gleznās iegūst ziedi, koki, sieviete.


Aleksandrs Maijers, savukārt,  ir mūzikas draugs. Viņš izgatavo mūzikas instrumentus – stabules, flautas, lietuskokus, grabuļus, dūcējus, vargānus, okarīnas – un šo savu prasmi labprāt palīdz apgūt citiem. Mūzikas instrumentus izgatavo jau no 1996. gada, sadarbojas ar mūzika apgāda „Upe” salonu un mākslas salonu „Grieži”.
Aleksandra rokās par mūzikas instrumentu pārtop jebkurš priekšmets, arī ķemmes, krāsns durtiņas, bērnu rotaļlietas. Gluži kā Venēra dzima no jūras putām, Aleksandra mūzika dzimst no nekā un jebkā. Arī pilsētas ielās dzirdētā mūzika ir vienā vienīgajā eksemplārā, jo tā ir brīva improvizācija, kuru atkārtot nav iespējams.
Aleksandrs dzīvo, radoši strādā, stabulē un rotaļājas ar vēju
Mierīgās un relaksējošās stabules skaņas Aleksandra izpildījumā var dzirdēt gadatirgos Brīvdabas muzejā, kādos kultūras pasākumos Krāslavā, šogad pirmo reizi arī Mākslas dienu izstādes atklāšanā Preiļos.


Sagatavoja PVLMM direktore T. Bekeša

Pēdējās izmaiņas: 16.04.2010.