Preiļu arodvidusskolas audzēkņi startē „Jaunajā profesionālī-2010”

31.03.2010.

Nu jau aiz muguras ir profesionālo skolu meistarības konkurss „Jaunais profesionālis-2010”, kas norisinājās šī gada marta nogalē Ķīpsalā izstādes SKOLA – 2010 ietvaros. Preiļu arodvidusskola savu audzēkņu prasmes demonstrēja divās profesiju grupās: ēdienu gatavošana un friziera darbi. Skolas godu aizstāvēt bija devusies 3. frizieru kursa audzēkne Liāna Ignatjeva un 2. pavāru kursa audzēknis Vjačeslavs Kirilovs.
                                                                              
Īpaši sīva konkurence norisinājās pavāru profesionālajā konkursā, kurā dalību bija pieteikušas 28 gan valsts dibinātās, gan privātās profesionālās izglītības iestādes. Konkursa ietvaros dalībnieki saņēma produktu „kasti”, kuras saturs tika turēts noslēpumā, un 90 minūšu laikā bija jāpagatavo aukstās uzkodas un biezeņzupa. Pavāru praktiskās apmācības skolotāja Ināra Liepiņa, kura vienlaicīgi ir arī „Melnā kaķa” šefpavāre Rīgā, saka : „Ar konkursa rezultātiem esam apmierināti, esam parādījuši, ka zinām pavārmākslas modes aktualitātes, protam rīkoties nestandarta situācijā, un rezultātā esam apsteiguši stiprus pretiniekus”. Papildus konkursam notika paraugdemonstrējumi, kuros Preiļus pārstāvēja 2. pavāru kursa audzēknis Artūrs Denisovs, kopā ar skolotāju veidojot dārzeņu kompozīciju.


Toties Liānai Ignatjevai bija jāsacenšas ar galvaspilsētas skolu konkursantiem, jo jaunos frizierus sagatavo Rīgā (1 valsts skola un vairākas privātskolas), Jelgavā un Preiļos. Konkursa gaitā bija jāveic 3 darbi: moderns vīriešu matu griezums, vakara frizūra dāmai un radošā fantāzija „etniskā skulptūra”. Par konkursa rezultātiem izsakās frizieru profesionālo priekšmetu skolotāja Ināra Vasiļevska: „ Nenoliedzami, tā ir vērtīga pieredze, jo frizieriem, kuri plāno attīstīt savu profesionālo karjeru, ir regulāri jāpiedalās šāda veida konkursos. Un rezultātā apsteigt Rīgas privātskolu konkursantus, tie ir labi rezultāti.”


Liānas darbi piesaistīja SIA Kosmetick Expo Baltic Beauty Business Club direktores Jolantas Reihmanes uzmanību, un skola tiek aicināta piedalīties ar paraugdemonstrējumiem Starptautiskajā izstādē Baltic Expo Beauty 2010, kas norisināsie no 14.05.2010-16.05.2010. Arēnā Rīga.


Jāpiebilst, ka gan Vjačeslavs, gan Liāna „JAUNAJĀ PROFESIONĀLĪ – 2010”ieguva 6. vietu. Ar konkursa rezultātiem var iepazīties VALSTS IZGLĪTĪBAS SATURA CENTRA mājas lapā saitē http://visc.gov.lv/saturs/profizgl/jaunprof.shtml .

Informāciju sagatavoja
Preiļu arodvidusskola


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.