Šonedēļ LTV7 sāks pārraidīt skolēnu erudīcijas konkursa “eXperiments” spēles

08.04.2010.


Sākot ar 8.aprīli, reizi nedēļā Latvijas Televīzijas septītajā kanālā būs skatāmi Latvenergo koncerna skolēnu erudīcijas konkursa “eXperiments” pusfināla sacensības. Latvijas skolu komandu spraigo sacensību vadīs un cīņas garu uzturēs Latvijā populārās bītboksa grupas PeR dalībnieki. Konkursa finālā uzvarējusī komanda izcīnīs iespēju pēc nogurdinošā mācību gada atpūsties Turcijas kūrortpilsētā Antālijā.


Ar skolēnu vidū populāro erudīcijas saukli „Zināt ir stilīgi!” un tāda paša nosaukuma dziesmu, ko izpildīs šā gada Latvijas Eirovīzijas konkursa finālisti – grupas PeR dalībnieki, ik nedēļu aizsāksies Latvenergo koncerna erudīcijas konkurss skolēniem “eXperiments”. 21 šā gada spēcīgākā Latvijas skolu komanda piedalīsies televīzijas spēlēs, kuru laikā notiks skolēnu cīņa par 2010. gada erudītākās komandas titulu. Skolēni parādīs skolā un dzīvē iegūtās iemaņas eksaktajās zinātnēs, kā arī erudīciju un spēju orientēties sadzīves lietās. Televīzijas raidījumi būs skatāmi LTV7 katru ceturtdienu sākot no šā gada 8.aprīļa plkst. 16.45, ar atkārtojumiem attiecīgās nedēļas svētdienās plkst. 13.30.


Šogad par konkursa ”eXperiments” uzvarētāja titulu televīzijas spēlēs klātienē cīnīsies skolēnu komandas no Balviem, Bauskas, Dobeles, Gulbenes, Jēkabpils, Limbažiem, Madonas, Rīgas, Ropažiem, kā arī Apes, Kārsavas, Ķekavas, Vecumnieku, Jaunjelgavas, Ogres, Auces un Aglonas novadiem. Konkursa fināla uzvarētāji dosies ceļojumā uz noslēpumaino Turciju – kultūras šūpuli, vēstures un arhitektonisko vērtību pārbagāto zemi tirkizzilās Vidusjūras piekrastē.


Iknedēļas televīzijas raidījumos skolēni liks lietā savu erudīciju atjautības uzdevumos, veiks elektroeksperimentus, ar saukli „Vienoti zaļākai rītdienai!” parādīs savu izpratni par dažādu sadzīves priekšmetu otrreizējas pārstrādes iespējām.


Kopumā šogad Latvenergo skolēnu erudīcijas konkursam pieteicās 185 komandas jeb 925 skolēnu no visiem Latvijas novadiem. Visas pieteikušās skolu komandas piedalījās spēcīgāko dalībnieku atlasē neklātienes kārtā konkursa interneta lapā www.experiments.lv, risinot dažādus testa un fizikas uzdevumus, kā arī izstrādājot otrreizējas pārstrādes materiālu praktiskus projektus. Liela loma skolēnu sasniegumos ir fizikas skolotājam, kas ilgstoši konsultē, sagatavo un atbalsta savu komandu šim valsts līmeņa konkursam.


Savukārt, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretārs Mareks Gruškevics pateicas konkursa rīkotājiem, norādot, ka tradīcijām bagātais Latvenergo koncerna erudīcijas konkurss ir iemantojis skolu un skolēnu uzticību, par ko liecina kuplais dalībnieku skaits. M.Gruškevics uzsver, ka skolēnu interese par dabas zinātņu priekšmetiem ir būtiska tautsaimniecības attīstības kontekstā, tāpēc šis projekts ir labās prakses piemērs, jo daudzu gadu garumā spējis 8.un 9.klases skolēnus motivēt iegūt un papildināt zināšanas fizikā, kas nav no vieglākajiem priekšmetiem. 


Latvenergo koncerna skolēnu erudīcijas konkursam ”eXperiments” šis gads ir īpašs jubilejas gads, jo šogad tas noris jau 15. gadu pēc kārtas. Savas pastāvēšanas laikā erudīcijas konkurss izaudzis no spēles ar nosaukumu „Vatiņš” līdz pat radošajam konkursam ”eXperiments”. Šī konkursa laikā 8. un 9. klašu skolēni var parādīt, cik labi tie ir apguvuši pamatskolas obligāto mācību vielu, kā arī interesantā veidā atkārtot un iegūt papildu zināšanas fizikā un enerģētikā. Vienlaikus tā ir arī iespēja popularizēt skolas vārdu visas Latvijas mērogā un parādīt, kurā skolā, pilsētā vai novadā top labākie nākotnes eksakto zinātņu speciālisti. Konkursa galvenais mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu sadzīvē, kā arī veicināt jauniešu profesionālo orientāciju, mudinot padziļināti apgūt eksaktās zinātnes.


“eXperimenta” uzvarētājus un pārējās klātienes spēļu komandas šogad sagaida īpaši vērtīgas balvas, ko sarūpējis Latvenergo koncerns kopā ar pārējiem konkursa labvēļiem – tūrisma aģentūra “FTB Latvija”, jūras pārvadājumu kompānija „Tallink”, žurnāls “Ilustrētā Zinātne”, laikraksts “Latvijas Avīze”, portāls draugiem.lv, Latvijas populārākā prāta spēle brain.draugiem.lv, piedzīvojumu parks “Mežakaķis”, vertikālais vēja tunelis “Aerodium”, sulu ražotājs “Cido grupa”, apgāds “Lielvārds”, dāvanu veikals davanuserviss.lv, galda spēļu veikali „LUDO”, kā arī skolēnu un studentu karte “ISIC”.


Plašāka informācija par konkursu ‘eXperiments’ un tā norises gaitu regulāri tiek publicēta konkursa mājas lapā: www.experiments.lv

Papildu informācija:
Sintija Kvasova, Komunikāciju aģentūra / Edelman Affiliate
Tālr. 67242504, e-pasts:
sintija.kvasova@ka.lv


Andris Siksnis, AS “Latvenergo”
Ārējās komunikācijas daļas vadītājs
Tālr.: 67728811; 29286350


 

Pēdējās izmaiņas: 09.11.2018.