Preiļos informēs par ERAF līdzfinansējuma saņemšanas iespējām dzīvojamo māju renovācijai

08.04.2010.


Š.g. 8.aprīlī Preiļos informatīvas kampaņas „Dzīvo siltāk” ietvaros notiks informatīvs seminārs par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju renovāciju. Semināra laikā interesenti tiks informēti par Eiropas Reģionālā attīstības fonda aktivitāti „Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi” iespējām, nosacījumiem un ieguvumiem.


Semināra mērķis ir aktivizēt privāto un pašvaldību apsaimniekošanas uzņēmumu iesaistīšanos daudzdzīvokļu dzīvojamo māju renovācijas procesā, informējot par pieejamo Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju renovācijai. Pasākumu organizē Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūra, Latvijas Pašvaldību savienība, Preiļu  novada Dome sadarbībā ar Ekonomikas ministriju un Latgales plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas centru.


Pasākuma mērķauditorija ir apsaimniekošanas uzņēmumi, daudzdzīvokļu dzīvojamo māju namu vecākie, dzīvokļu īpašnieku korporatīvās biedrības, dzīvokļu īpašnieki un būvniecības uzņēmumi.


Seminārā piedalīsies Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūras direktors Valdis Blome un Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs.


Pasākuma laikā klātesošie tiks informēti par ES aktivitāti „Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi”, ēku siltināšanas ieguvumiem un to, kas jāņem vērā projekta īstenošanas laikā – no būvniecības darbu veikšanas aspekta. Dalībai seminārā tiks pieaicināti arī pārstāvji no daudzdzīvokļu mājām, kurās jau ir veikti renovācijas darbi.


Seminārs notiks š.g. 8.aprīlī plkst. 11:00 Preiļu Kultūras centrā (Preiļi, Raiņa bulvāris 28). Laipni aicināti visi interesenti.


Pēc semināra būs iespēja uzdot jautājumus par projektu sagatavošanu, būvniecības procesa organizēšanu un citiem jautājumiem Ekonomikas ministrijas un Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūras, kā arī kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneriem.


Dalībai seminārā lūdzam pieteikties Latgales plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas centrā (65423801; oskars@latgale.lv).


Informatīvā cikla par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltināšanu Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūras un Ekonomikas ministrijas darbinieki viesosies kopumā 9 pilsētās. Tuvākie pasākumi būs Preiļi (8.aprīlis), Kuldīga (9.aprīlis), Gulbene (15.aprīlis).


Par aktivitāti


Eiropas Savienības aktivitātes „Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi” aktivitātes mērķis ir paaugstināt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitāti, lai nodrošinātu dzīvojamā fonda ilgtspēju un energoresursu efektīvu izmantošanu. Kopumā Aģentūra ir saņēmusi 124 projektu iesniegumus un par projektu īstenošanu noslēgusi 55 līgumus. 
Sīkāku informāciju par aktivitāti un informatīvo kampaņu „Dzīvo siltāk” var atrast http://esfondi.bema.gov.lv. Jaunumiem par mājokļu renovāciju var sekot arī Twitter – twitter.com/siltinam.


Informāciju sagatavoja
Inese Bērziņa
Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūra


 


Informatīvais seminārs


„ERAF aktivitāte „Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības
uzlabošanas pasākumi””


2010.gada 8.aprīlis, plkst. 11:00
Preiļi, Raiņa bulvāris 28, Preiļu Kultūras centrs


DARBA KĀRTĪBA10:30 -11:00 Semināra dalībnieku reģistrācija


11.00 – 11:07 Preiļu novada Domes priekšsēdētāja Alda Adamoviča uzruna


11:07 –11:30 Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūras direktora Valda Blomes uzruna


11:30 – 11:40 Labais piemērs mājokļu renovācijā 
 
              Valentīna Jermaka, DzĪKS „Kurzemes nams 14”


11:40 – 12:00 Mājas energoefektivitātes paaugstināšana. Jautājumi un atbildes


              Andris Mālnieks, Ekonomikas ministrija


12:00 – 12:45 Par ES aktivitāti „Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi”. Jautājumi un atbildes


              Elīna Rudēviča, Būvniecības, enerģētikas un mājokļu valsts aģentūra


12:45 – 13:05 Kas jāņem vērā projekta īstenošanas laikā? Jautājumi un atbildes


              Andris Mālnieks, Ekonomikas ministrija13:05– 14:05 Jautājumi un atbildes.


 

Pēdējās izmaiņas: 23.10.2018.